Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Що заважає працювати з відкритими даними реєстрів в Україні

8 вересня 2020 р.

Що заважає працювати з відкритими даними реєстрів в Україні

Відкриття публічних даних помітно впливає на економіку України, роботу державних структур і на суспільство. Але головна перешкода залишається — це все ще не адаптовані, застарілі “аналогові” методи зберігання даних в реєстрах.

 

Згадуючи відкриті дані, ми не можемо залишити без уваги відкриті реєстри. Однак на практиці цей зв’язок не настільки прямий, як в теорії. Для роботи з відкритими даними вкрай важлива функціональна сумісність форматів для взаємодії — інтероперабельність. Саме вона “кульгає” в українських реєстрах.

 

Проте YouControl на основі відкритих даних з державних реєстрів формує досьє на кожну компанію України, відстежує зміни в держреєстрах і візуалізує зв’язки між афілійованими особами. Ми докладно розповідали про це в статті “YouControl як частина open data ua”.

 

YouControl почав працювати з відкритими даними ще на самому початку розвитку open data в Україні. З того часу система безперервно розвивається і набуває нових функцій, допомагає аналізувати ринки, проводити ділову розвідку і журналістські розслідування. І для нас неймовірно важливо бачити результати своєї роботи в реальних процесах доступності та, без перебільшення, оздоровлення бізнес-середовища в Україні.

Також десятки українських проєктів в різних сферах — від транспорту до agrotech — використовують open data, допомагаючи бізнесу і суспільству.

 

Юрій Томін, аналітик і compliance officer YouControl, розповів в статті r_d про особливості використання відкритих даних.

 

Що заважає “відкривати” і застосовувати дані українських реєстрів

 

Часто у даних в реєстрах відрізняються формати, які складно зводити між собою. Візуально інформація для людини виглядає однаково, але це різні символи, і програмою сприймаються по-різному. Найвиразніші приклади:

 

•  Замість українських букв “І” та “С” пишуться “І” та “С” латиницею;

•  Різні формати написання адреси і старі назви замість нових. Наприклад, “Кіровоград — Кропивницький” в ЄДР;

•  На офіційному сайті МВС інформація про людей в розшуку публікується російською мовою. На порталі data.gov.ua — російською, українською та англійською мовами. Близько 3% записів не містять повних ПІБ українською, мовою. Англійською даних щодо ПІБ набагато менше;

•  Також різниться написання апострофів.

 

Збіги теж вносять плутанину. І хоча в Україні не можна називати юрособи однаково, в держреєстрі відразу 12 юросіб з назвою “Споживче товариство “Мрія”. І ще цікавіше: існують юрособи з одним кодом, який повинен бути унікальним ідентифікатором.

 

До того ж реєстри оновлюють інформацію з різною періодичністю.

 

Все це сильно обмежує можливість збирати та комбінувати дані з різних реєстрів. Але не може перешкодити нам розвивати систему і робити її зручним та ефективним інструментом роботи з даними. Зрештою, на кону важливе завдання, щоб опускати руки через технічні складнощі. Поступово, спільними зусиллями YouControl та інших open data проєктів, ми йдемо до створення прозорого бізнесу в нашій країні.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’