Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Лідери та аутсайдери: MarketScore від YouControl представляє експрес-аналіз українських компаній

17 листопада 2017 р.

Лідери та аутсайдери: MarketScore від YouControl представляє експрес-аналіз українських компаній

Індекс MarketScore проводить експерес-аналіз ринкової потужності компанії, покаже лідерів ринку за виручкою, експортом та імпортом, динаміку росту у порівнянні з конкурентами. Для цього аналітики YouControl проаналізували українські компанії за 10 ключовими економічними показниками, що стосуються відсотку виручки компанії на ринку та динаміки її росту за останні 3 роки.   

 

 

Як працює MarketScore?

 

Аналітики YouControl розрахували MarketScore за 10 ключовими фінансовими показниками, які показують, яку частку ринку займає компанія та динаміку її розвитку. Показники стосуються  співвідношення виручки компанії до виручки ринку, а також відносного та середнього приросту виручки компанії за 1 та 3 роки. Приналежність компанії  до того чи іншого ринку аналітики YouControl визначили за офіційною класифікацією видів економічної діяльності(КВЕД), затвердженою Державною службою статистики України.

 

Індекс MarketScore видимий в системі YouControl  одразу поряд з індексом FinScore та індикатором фінансово-промислової групи. Якщо індекси відсутні, це означає, що наявні не усі дані для розрахунку.

 

 

Як індекс MarketScore розраховує місце компанії на ринку?

 

Наведемо приклад розрахунку.

 

Одним із 10 компонентів індексу є частка компанії на ринку.

 

Припустимо, що четвертина найбільших компаній на ринку має ринкову частку більше 10%, четвертина контролює більше 5% (але менше 10%), четвертина від 0,3% до 5%, решта дрібні компанії і займають менше 0,3% ринку.

 

Після розрахунку частки ринку для кожної компанії їй присвоюється бал відповідно до потрапляння ринкової частки у діапазон значень:  

 

        * понад 10% частки ринку ㅡ 4 бали;

        * якщо від 5% до 10% частки ринку ㅡ 3 бали;

        * якщо від 0,3% до 5% частки ринку ㅡ 2 бали;

        * якщо від 0,3% частки ринку ㅡ 1 бал.

 

Аналогічно до цих балів компаніям присвоюється індикатор A-B-C-D. Відповідно розраховуємо бали решти 9 компонентів індексу, а середнє арифметичне цих значень і становить кінцевий індекс MarketScore.   


 

Індекс MarketScore показує місце українських компаній на внутрішньому ринку.

 

 

Кому і чим корисний MarketScore?

 

        * власникам бізнесу ㅡ щоби визначити, яке місце займає ваша компанія на ринку, динаміку розвитку вашого бізнесу;

        * відділу продажів ㅡ для пошуку нових партнерів, для збуту власної продукції чи закупівлі необхідних товарів у лідерів ринку;

        * відділу бенчмаркінгу ㅡ для пошуку і аналізу діяльності конкурентів на ринку;

        * консалтинговим та аудиторським компаніям ㅡ для комплексного дослідження ринків та секторів економіки.

 

Яке місце на ринку займає ваша компанія? Почати перевірку.

 

 

Фінансовий аналітик YouControl Роман Корнилюк:

Індекс MarketScore, автоматично розрахований системою YouControl, допоможе користувачам швидко оцінити потужність і динамічність розвитку компанії у порівнянні з конкурентами на ринку, де вона веде свою основну діяльність. В основі індексу поєднано десять індикаторів, що популярні в середовищі бізнес-аналітиків, і сприяють зваженим управлінським рішенням на підставі оцінки величини і темпів росту фірм-контрагентів.

 

Хоча індекс MarketScore не свідчить про ризики контрагентів, така збалансована інформація про потенціал, історичну динаміку і перспективи росту вашого бізнес-партнера в поєднанні з модулями аналітики бізнес-зв’язків та фінансових ризиків допоможе за кілька кліків побачити більш об’єктивну картину про те, з ким ваша компанія планує співпрацю або вже має справу”.

 

На сьогодні MarketScore знаходиться в режимі “бета”, будемо вдячні за фідбек на мейл mail@youcontrol.com.ua

 

Нагадаємо, раніше Компанія YouControl презентувала індекс з прогнозування ймовірності банкрутства компанії FinScore, який став фіналістом першого в Україні Fintech інкубатору “1991”. Для розробки методики FinScore аналітики YouControl протестували 20 тисяч компаній за період 7 років (з 2008 по 2015) за 50 традиційними фінансовими показниками, що входять у чотири групи фінансового аналізу: ліквідності, рентабельності, ділової активності і платоспроможності підприємства, i залишили лише 10 показників, що є найбільш репрезентативними.