YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
  • Рішення
  • Продукти
  • Ресурси
  • Компанія
  • Тарифи

Професійний розвиток з YouControl

Експертні дослідження, вебінари на найактуальніші теми, професійні курси з бізнес-розвідки та багато іншого

Читати дослідження YC
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або оберіть рішення, яке підходить саме вам.

Статті 31 травня 2021 р.

20 показників, щоб зрозуміти фінансовий стан компанії

author

Доктор економічних наук, фінансовий аналітик YouControl

Поділитися:
20 показників, щоб зрозуміти фінансовий стан компанії

Банкрутство партнера, з яким є активні операції, – одна з найбільших неприємностей для компанії. Але замість того, щоб лякати можливими наслідками – розповімо, на що звернути увагу і як напевно уникнути такої ситуації за допомогою інструменту "Фінансовий скоринг".

 

Фінансовий аналіз компанії – частина роботи з контрагентами. Він допомагає завчасно оцінити ефективність підприємства та зробити висновки про його діяльність. Прочитати баланс і звіт про фінансові результати не завжди достатньо для того, щоб зрозуміти фінансовий стан компанії. Нещодавно ми розповідали про основні показники для аналізу фінзвітності компаній. Однак для більш розширеного дослідження потрібно більше даних. 

 

Аналітичний відділ YouControl розробив інструмент, що враховує 20 індикаторів аналізу фінансової стійкості компаній. Вони розділені на чотири групи показників фінансового аналізу: ліквідність, рентабельність, ділова активність і платоспроможність підприємства. 

 

❕ Повний опис індикаторів фінансової стійкості можна побачити в самому інструменті під час перевірки контрагента. 

 

1. Група показників "Ліквідність" враховує: 

• Здатність компанії сплачувати свої зобов'язання строком до 1 року за рахунок оборотних активів. Тобто чи є в компанії ресурси, які можна використовувати для погашення кредитів. 

• Здатність погашати поточні зобов'язання лише за рахунок грошових коштів та їх еквівалентів. Індикатор дозволяє зрозуміти, чи є у фірми кошти для задоволення вимог кредиторів на поточну дату. 

• Співвідношення між оборотними активами за мінусом запасів та поточними зобов'язаннями компанії.

• Здатність покривати короткострокові зобов'язання найбільш ліквідними активами.

• Частку грошових коштів та еквівалентів у загальній структурі активів компанії.

 

2. Група показників "Платоспроможність" враховує: 

• Частку власного капіталу компанії у загальній сумі коштів, інвестованих у її діяльність. Чим вищий цей коефіцієнт, тим більш компанія є фінансово незалежною від кредиторів. 

• Наскільки боргове навантаження відповідає наявним операційним доходам від ведення бізнесу. 

 •Співвідношення між власним капіталом та необоротними активами. 

 

3. Група показників "Прибутковість" включає:

• Наскільки ефективно менеджмент використовує активи фірми для генерації прибутку. Від'ємні значення свідчать про збитки.

• Наскільки прибутковою є компанія для власників та інвесторів.

• Скільки прибутку генерує кожна гривня оборотних активів компанії.

• Відношення валового прибутку до виручки. Цей коефіцієнт показує реальну прибутковість бізнесу компанії. Зміна маржі в порівнянні з минулим роком підкаже, як змінилася цінова політика та ефективність діяльності компанії; 

• Відношення чистого доходу до вирахування відсотків та податків до загальних активів компанії.

• Співвідношення між валовим прибутком (збитком) та собівартістю.

• Відношення валового прибутку до операційних витрат компанії. 

• Відношення прибутку від операційної діяльності до собівартості реалізованих товарів (робіт, послуг) та операційних витрат (адміністративних витрат, витрат на збут та інших), пов’язаних з реалізацією продукції.

 

4.  Група показників "Ділова активність" враховує:

• Продуктивність активів компанії шляхом їх порівняння із обсягом виручки. 

• Ефективність використання робочого капіталу компанії з точки зору згенерованої ним виручки. 

• Динаміку дебіторської заборгованості.

 

 

Чи гарантує фінансовий аналіз надійність контрагента? 

 

Навіть якщо ви змогли прийняти рішення, базуючись на нашому скорингу, або за допомогою власного аналізу, не варто зупиняти аналіз. Заощаджений час можна витратити на те, щоб оцінити інші ризикові фактори: юридичні та репутаційні. Зосереджуйте зусилля на такому: перевірте судові справи контрагента та його зв’язки (все це можна зробити в системі YouControl). Після цього ви зможете прийняти збалансоване рішення.

 

Високий фінансовий індекс компанії не означає, що в неї немає проблем із законом та токсичних зв’язків. Це означає лише те, що із фінансами все порівняно добре. Чому порівняно добре? Фінансовий скоринг YouControl – відносний та порівняльний. Індекс А означає, що на поточний момент на ринку України компанія з цим індексом має найкраще поєднання фінансових індикаторів серед своїх конкурентів. На інших ринках ситуація може бути кардинально іншою. Наприклад, ми не порівнюємо фінансові результати українських аграріїв зі світовими агрохолдингами та не оцінюємо українських автомобілебудівників на тлі американських та японських концернів.

 

А наскільки надійні партнери вашої компанії? Почати перевірку

Поділитися:

Читайте також:

Статті 31 грудня 2021 р.

Україна trend-setter відкритих даних Європи: яка роль бізнесу?

Напередодні новорічних свят Європейський портал відкритих даних опублікував результати щорічного дослідження Open Data Maturity 2021. Цього року Україна піднялася на 11 позицій в рейтингу і закріпилася на 6-му місці серед 34 країн Європи, з почесним статусом trend-setter. Рівень зрілості сфери відкритих даних – 94%. Чи все так чудово в Україні з відкритими даними насправді та як бізнес здатен впливати на розвиток цієї сфери ‒ розповів виданню Мind засновник і СЕО YouControl, Сергій Мільман

Новини 10 грудня 2021 р.

YouControl запустив безоплатний інструмент з перевірки учасників закупівель в один клік

З 1 січня 2022 року вступають в силу зміни до Закону України "Про Публічні закупівлі". До уповноважених з публічних закупівель застосовуватиметься персональна відповідальність: від штрафів до позбавлення волі. Для уникнення таких ситуацій, підвищення ефективності тендерних закупівель та здійснення громадського контролю, фахівці YouControl розробили спеціальний інструмент ‒ "Аналіз тендерів".

Новини 9 грудня 2021 р.

"Аналіз тендерів": ідеальний інструмент перевірки публічних закупівель від YouControl

"Аналіз тендерів" – новий безоплатний інструмент YouControl для перевірки учасників тендерів, виявлення несумлінних компаній та проведення чесних та вигідних закупівель.   Ініціатор публічних закупівель має перевіряти учасників на відповідність до вимог закону.  Для належної перевірки потрібна інформація з відкритих та доступних джерел, отримання якої з розрізнених реєстрів займає багато часу.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’