Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Чому у вас на сайті моя домашня адреса? Відповідаємо на запитання

7 червня 2018 р.

Чому у вас на сайті моя домашня адреса? Відповідаємо на запитання

Якщо ви вирішили працювати на себе офіційно і хочете стати приватним підприємцем, зверніть увагу на те, що внаслідок реєстрації фізичної особи-підприємця (ФОП) відбудеться оприлюднення інформації про цю організацію.

За статею 5 закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" ФОП реєструється за місцем проживання фізособи. Це значить, що ваша адреса і телефон будуть оприлюдненні і доступні усім бажаючим на сайті Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, згідно з законом України “Про доступ до публічної інформації”.

Так, завдяки цьому будь-хто має право побачити інформацію стосовно вашого підприємства. Але ви також вправі отримати дані про інші компанії.

Загалом, публічні дані – це відкрита інформація. Тобто, її можна вільно копіювати, поширювати, а також обробляти за допомогою автоматичних систем. Зазначені дані з моменту їх надання на запит в формі відкритих мають відповідний статус “публічна інформація в формі відкритих даних”.

А значить, така інформація з’явиться і в YouControl та інших системах, що надають досьє на компанії та ФОПів на основі даних з офіційних джерел.

З одного боку це прекрасно – ви маєте повний доступ до досьє ваших існуючих і потенційних контрагентів і можете перевіряти їх на наявність ризикових факторів, одним з яких є реєстрація за адресою “масової реєстрації”. Так називають приміщення офісів, де зареєстровано велику кількість компаній, які по факту не знаходяться в цьому приміщенні.

З іншого боку – інформація, яку ви вважаєте приватною, може бути доступна будь-кому, а це може викликати тривогу у деяких відвідувачів сайту YouControl.

У вас є 3 варіанти, що робити з фактом оприлюднення вашої домашньої адреси:

1.  Прийняти цей факт і продовжити працювати без змін. Закон є закон, отже, ці дані відкриті для всіх. Вам зручно виявляти ризикові фактори про інших контрагентів? Те ж саме працює і у зворотному напрямі щодо вашого бізнесу.

2.  Проконсультуватися з юристом, як в рамках закону вирішити питання внесення до державних реєстрів вашої персональної інформації: домашня адреса, телефон тощо — щоб ваше незнання законодавства не стало на заваді в майбутньому.

3.  Змінити офіційне зареєстроване місцезнаходження вашого бізнесу, а також інші дані, які ви бажаєте змінити. Проте, майте на увазі, що це лише часткове вирішення питання, оскільки така інформація все одно залишиться в історії ЄДР, а також в системах, що збирають ці дані і дають доступ до них.  

Нагадуємо, що ми не оприлюднюємо дані, це роблять розпорядники інформації  – державні органи, які відповідають за реєстрацію та оприлюднення відкритих реєстрових даних. Ми тільки спрощуємо доступ до цих даних, а також надаємо унікальну аналітику по них. Конкретно дані про реєстрацію юридичних осіб та ФОП ми отримуємо з ЄДР. Тому прибрати або сховати вашу адресу, якщо цього не зроблено в державному реєстрі, ми не можемо.