YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
  • Рішення
  • Продукти
  • Ресурси
  • Компанія
  • Тарифи

Не знаєте з чого почати?

Наш консультант допоможе підібрати правильне рішення відповідно до ваших задач

Замовити дзвінок

Професійний розвиток з YouControl

Експертні дослідження, вебінари на найактуальніші теми, професійні курси з бізнес-розвідки та багато іншого

Читати дослідження YC
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Кейси 2 жовтня 2020 р.

Викриваємо і впливаємо: топ розслідувань, проведених з YouControl

Формуємо повне досьє на кожну компанію та ФОП

Поділитися:
Викриваємо і впливаємо: топ розслідувань, проведених з YouControl

Журналісти та громадські активісти щодня “лупають скалу” корупційних та шахрайських схем, використовуючи аналітичну систему YouControl. Які викриття здійснюють та який їх вплив? Читайте у огляді розслідувань, відібраних на конкурсі.

 

YouControl ‒ це не тільки помічник для бізнесу у перевірці контрагентів, а й для журналістів і громадських активістів у проведенні розслідувань. До шостого Дня народження ми провели конкурс на кращий кейс використання системи у розслідуваннях. Понад тисяча журналістів та громадських активістів щорічно отримують підтримку у їх проведенні ‒ повний доступ до системи в межах соціального напрямку компанії. Метою конкурсу було дослідити, які інструменти фахівці використовують та які справи їм вдається розкривати. Для оцінки робіт ми застосовували такі критерії:

 

•  суспільно важлива тема;

•  зрозумілість викладу;

•  доречне і цікаве використання інструментів YouControl.

 

Для огляду ми відібрали роботи, які отримали найвищі бали у конкурсі. 

 

Олена Орлова, Де знайти управу на колекторів? Алекскредит.

 

За допомогою YouControl журналістка розслідувала справи компанії ТОВ “Алекс Кредит”, яка займається вимаганням і залякує людей. У юрособи 132 кримінальні судові справи, де вона виступає відповідачем. Місцезнаходження компанії в зруйнованій будівлі, а кінцевими бенефіціарами є дві офшорні компанії. 

 

"Про колекторські війни, точніше, про війни колекторів з людьми, чути доводиться часто. І стосується ця сторона життя не тільки громадян, які одного разу мали необережність взяти і не погасити кредит, а й, найчастіше, їх родичів та навіть сторонніх, незнайомих з позичальниками мешканців нашої країни," ‒ говорить Олена.

 

Переглянути розслідування можна тут.

 

Олена отримала основний приз в конкурсі. Три авторки провели розслідування, використовуючи Карту медзабезпечення і отримали за це спеціальні нагороди. 

 

 

Марія Землянська та Анна Калюжна, “Кров і піар: як МОЗ, Аваков, Зеленський “боролись” з COVID-19” 

 

Розслідування про ефективність роботи Офісу Президента, МОЗ та Фонду боротьби з СOVID-19 в час пандемії. Журналістки Bihus.info розбирають те, що було зроблено владою від початку пандемії до сьогодні: ефективність проведення медичних закупівель по боротьбі з СOVID-19, їх якість та кількість, зібрані кошти для фонду, які в багато сотень раз були меншими за гучні заяви Президента й чиновників, коментарі лікарів про надання медзасобів волонтерами і бізнесом, а не МОЗ і в цей час створення vip-палат в Києві. Також згадують про скандальну закупівлю МОЗом медичних китайських костюмів, які були вдвічі дорожчі за такі ж українські, а також проведення закупівель із коштів Фонду на ремонти лікарень та навіть ремонт доріг замість ліків. У розслідуванні згадується МВС, яке проводило закупівлі за завищеними цінами, між пов’язаними компаніями та компаніями із сумнівною репутацією.

 

“Завдяки розслідуванням в сфері охорони здоров'я, що безпосередньо пов'язані з закупівлями засобів захисту, нам вже вдалося сприяти економії у понад 90 мільйонів гривень: ми викрили плани МОЗ витратити на партію респіраторів 120 млн, тоді як в реальності після нашого публічного розголосу цих планів ‒ таку ж партію ДП "Медичні закупівлі України" придбало за трохи більше 30 млн. Проте закупівлі МОЗ з Фонду боротьби з COVID-19 ще тривають, а відповідно до оприлюднених нами фактів, з 2,4 млрд грн МОЗ планував переплатити більше половини. Тож потенційна економія тільки на витратах МОЗ коштів з Фонду боротьби з COVID-19 після наших розслідувань, які проводяться в тому числі і завдяки сервісам COVID-19, понад 1 мільярд гривень”, ‒ зазначають авторки.

 

 

Альона Береза, "Як Хмельницька область забезпечена обладнанням для лікування хворих COVID-19"

 

Журналістка проаналізувала готовність медичних закладів у боротьбі із пандемією. Вона виявила, що обладнання необхідного для лікування хворих із COVID-19 в лікарнях області недостатньо. Попри виділення 22 мільйонів гривень з бюджету, обласні чиновники не поспішають їх витрачати. Фактично ситуація в області виглядає так, наче проблеми із неналежним забезпеченням медзакладів області – це проблеми меценатів та бізнесу. Також підняла питання, наскільки благодійною є допомога меценатів і чим насправді доведеться заплатити жителям області за “активну допомогу” компанії нардепа.

 

Читати розслідування.

 

Тарас Зозулінський, “Королі українського лісу”

 

Це фільм, в якому розказано про незаконний експорт лісу та контроль ринку деревини в Євросоюзі українськими організованими злочинними групами. Мафія України тісно пов’язана із керівництвом Держлісагентства та його структурами, Генпрокуратурою та світовими деревообробними гігантами. 

 

Автор описує незаконні вирубки лісів в Україні, незважаючи на мораторій та в обхід не лише національного законодавства, а й регламентів ЄС. Заховані в офшорах підприємці купують деревину у державних лісогосподарських підприємств за низькими цінами та перепродають у Європу з величезною різницею, яка використовується для підкупу чиновників та правоохоронців. У такому незаконному бізнесі не обходиться без кримінальних війн, переділу сфер впливу, розстрілів та підірваних авто.

 

YouControl допоміг виявити взаємозв'язки між підприємствами, власниками, знайти засновників, офшорні компанії, наявність судових проваджень. А також визначити фіктивні компанії та конвертаційні центри, які зареєстровані на одних і тих же осіб, мають однакові телефони та адреси.

 

За даними матеріалами НАБУ розслідує три кримінальних провадження, НП України проводить перевірку стосовно двох епізодів.

 

 

Тетяна Заровна, “Лесопилки Саши Луценко, или Как «семья третьего тысячелетия» расширяет бизнес по экспорту древесины”

 

Ще одне розслідування про ліс. Син Юрія Луценка опинився серед бізнесменів, які торгують українським лісом. Олександр Луценко є власником декількох бізнесів, які займаються лісозаготівлею та лісопильним виробництвом. Спільно в змові з співробітниками Держлісагентства та низкою приватних фірм, пов’язаних із сім'єю Луценка, налагодили схеми з розкрадання лісу. Під виглядом “дров” у Європу з державних лісгоспів за оцінками експертів учасникам злочинної схеми вдалося заробити, як мінімум півмільйона євро.

В системі YouControl авторка знайшла інформацію про зв’язок компаній із генпрокурором, виявила у компаніях сина операції з офшорними компаніями з «сірих списків» ЄС і FATF. 

 

“Оцінка фінансових активів сім'ї через YouControl дозволила зробити висновок про те, що частка в лісовому бізнесі Луценка-молодшого могла бути платою за послуги Луценко-старшого одному з олігархів, і такі послуги можуть говорити про корупцію на найвищому рівні”, ‒ зазначає авторка. 

 

Читати розслідування.

 

Лариса Гориславець, Тетяна Донченко, “Будівельна династія Кременчука”

 

Бюджетні установи Кременчука віддали без тендерів 44 млн грн підрядникам на будівельні роботи. Авторка розкрила родинні та ділові зв’язки. За допомогою Зв'язків Pro в YouControl проаналізувала адреси реєстрацій різних підприємств, які вигравали державні замовлення, й виявила збіги. Також за допомогою цього інструменту вона виявила спільних засновників й директорів компаній. 

 

Читати розслідування.

 

Євгеній Гапич, “Успіх Володимира Тарновецького. Бухгалтер”

 

Розслідування про Володимира Тарновецького, який був депутатом Коломийської міської ради та заступником міського голови Коломиї з економічних питань. За час перебування на цих посадах він отримує безкоштовно земельні ділянки під зведення будинку та будує їх кілька. За коментарем самого Тарновецького, гроші на зведення будинків він заробив працюючи бухгалтером у компаніях перед роботою чиновником, проте перевіривши у YouControl, автор побачив, що вони були збитковими. Також у своїй офіційній біографії чиновник чомусь не зазначає, що працював ліквідатором, і ліквідував декілька комунальних підприємств. Таке замовчування інформації може свідчити про недоброчесність при роботі й можливі схеми, які можуть пояснити статки політика. 

 

Читати розслідування.

 

Ілля Кабачинський, “Сын управленца “Укрбуд” в 2018 году показал стартап CLAP. А потом он (стартап!) бесследно пропал”

 

Засновник стартапу системи розумного будинку CLAP заявив, що взяв у партнери будівельну корпорацію “Укрбуд”. CLAP також уклав великий контракт із “Укрбудом”, систему розумного будинку планували встановити у всіх нових квартирах забудовника. За словами прес-служби, в 2018-ому CLAP почав розробку своїх гаджетів для квартир Укрбуду. Журналіст знайшов родинні зв'язки засновника з “Укрбудом”. В системі YouControl знайшли, що торгова марка CLAP зареєстрована на ТОВ “Інноваційний КОМФОРТ” в 2017 році, де Максим Микитась, колишній президент корпорації “Укрбуду”, є засновником. У зв’язку з банкрутством “Укрбуду” деякі об’єкти перейшли до “Київміськбуду”. Однак інформації про те, що контракт з CLAP продовжують, не з'явилося. Сайт стартапу не працює, телефони не відповідають.

 

Читати розслідування.


 

Ілля Кабачинський, “Как Divan.TV не заплатил компании Руперта Мердока $60 000 — нерассказанная история суда с Fox. Большое расследование AIN.UA”

 

Сервіс Divan.TV має мільйонні позови і борг перед компанією Fox. Ці борги із компанією “переоформили” на продавщицю з Обухова. Зареєстрували нову компанію й сервіс Divan.TV запропонував компанії Fox укласти новий контракт. Журналіст проаналізував непрозорі цифри бізнес-показників сервісу в ЗМІ і презентаціях для інвесторів, які подавав Divan.TV. Операції проводились через юрособу ТОВ “Діван.ТВ”, але програвши суд в кінці 2016 року, вона змінила назву на ТОВ “Мультимедіа Груп Україна”. А на початку 2017 року звідти вийшли бенефіціар і керівник. Фактично юрособу, яка мала фінансові зобов'язання перед Fox, покинули ті, хто ці борги залишив. А згодом послуги стали надавати від іншої компанії ‒ “Фінарт Капітал Інвест”, яка продовжує працювати і зараз, а борги “висять” на іншій.

 

Читати розслідування.

 

Катерина Родак, “Компанії Віталія Антонова отримали понад 300 га в горах біля Славського”

 

Деякі компанії львівського бізнесмена та власника корпорації OKKO Group Віталія Антонова отримали “прописку” в Славському ОТГ та сплачують немалі суми податків в селищі. Там же протягом останнього року отримали понад 300 гектарів землі. Як виявила журналістка, вони зареєстровані на компанії “Рожанка” та “Славскі”, де Антонов є співзасновником. Один із наділів межує із комплексом “Захар Беркут” і його власники судились із районною адміністрацією через те, що вона не затверджувала їх детальні плани території, куди зараз входять приватизовані компаніями Антонова ділянки. 

 

Читати розслідування.

 

Олена Орлова, "Пусти козла в огород?" Диджитализация для монополиста. Инфоксводоканал”

 

У розслідуванні йдеться про нарахування пенсіонерам боргів і несплат за водопостачання, при реальному їх сплачуванні й погрози відключення води, видалення й добавляння неправдивої інформації на сайт Водоканалу. Компанія, яка вчиняє недоброчесні дії, ‒ це філія “Інфоксводоканалу”, що входить в групу екс-заступника секретаря РНБО, екс-міністра екології та природних ресурсів України Миколи Злочевського. Цей водоканал є абсолютним монополістом на ринку та постійно існує за рахунок державних замовлень. Попри основну діяльність водопостачання компанія також має додатково 11 інших видів діяльності й співпрацює з офшорними країнами та має безліч судових справ як відповідач. Після виходу розслідування було проведено перерахунок, повернуті гроші та знята з адреси контролер, яка здійснила підтасовку даних на сайті.

 

 


Ви теж проводите розслідування? Гайда до співпраці!

Поділитися:

Читайте також:

Статті 31 грудня 2021 р.

Україна trend-setter відкритих даних Європи: яка роль бізнесу?

Напередодні новорічних свят Європейський портал відкритих даних опублікував результати щорічного дослідження Open Data Maturity 2021. Цього року Україна піднялася на 11 позицій в рейтингу і закріпилася на 6-му місці серед 34 країн Європи, з почесним статусом trend-setter. Рівень зрілості сфери відкритих даних – 94%. Чи все так чудово в Україні з відкритими даними насправді та як бізнес здатен впливати на розвиток цієї сфери ‒ розповів виданню Мind засновник і СЕО YouControl, Сергій Мільман

Новини 10 грудня 2021 р.

YouControl запустив безоплатний інструмент з перевірки учасників закупівель в один клік

З 1 січня 2022 року вступають в силу зміни до Закону України "Про Публічні закупівлі". До уповноважених з публічних закупівель застосовуватиметься персональна відповідальність: від штрафів до позбавлення волі. Для уникнення таких ситуацій, підвищення ефективності тендерних закупівель та здійснення громадського контролю, фахівці YouControl розробили спеціальний інструмент ‒ "Аналіз тендерів".

Новини 9 грудня 2021 р.

"Аналіз тендерів": ідеальний інструмент перевірки публічних закупівель від YouControl

"Аналіз тендерів" – новий безоплатний інструмент YouControl для перевірки учасників тендерів, виявлення несумлінних компаній та проведення чесних та вигідних закупівель.   Ініціатор публічних закупівель має перевіряти учасників на відповідність до вимог закону.  Для належної перевірки потрібна інформація з відкритих та доступних джерел, отримання якої з розрізнених реєстрів займає багато часу.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’