YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
  • Рішення
  • Продукти
  • Ресурси
  • Компанія
  • Тарифи

Не знаєте з чого почати?

Наш консультант допоможе підібрати правильне рішення відповідно до ваших задач

Замовити дзвінок

Професійний розвиток з YouControl

Експертні дослідження, вебінари на найактуальніші теми, професійні курси з бізнес-розвідки та багато іншого

Читати дослідження YC
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Кейси 10 вересня 2021 р.

Реєстрація в ДНР, минуле під прапорами КПУ: що цікавого можна дізнатися про власників компаній з мікрокредитування

author

Медіааналітик YouControl

Поділитися:
Реєстрація в ДНР, минуле під прапорами КПУ: що цікавого можна дізнатися про власників компаній з мікрокредитування

Швидко та без зайвої паперової тяганини отримати кредит, лежачи на дивані, та хоч о четвертій ранку? Не проблема! Є безліч компаній-добродіїв, які люб'язно готові вам у цьому допомогти. Реклама їх послуг лунає звідусіль. Однак про справжню ціну такої "щедрості" та "клієнтоорієнтованості" частіше за все дізнаються постфактум. Хто стоїть за мікрофінансовими установами та що цікавого відомо про їхніх власників? 


В державі, де більшість населення живе "від зарплати до зарплати", спокуса швидко збагатитися або легко отримати гроші "до получки" – превалює над холодним розумом та застосуванням базових правил фінансової грамотності.

В останню декаду особливої популярності набули компанії, які пропонують мікрокредитування. Головною рисою таких установ зазвичай є свідоме замовчування реальних умов надання коштів. Рекламна "мінімальна комісія" на практиці перетворюються в космічні відсотки, які стають непосильним тягарем для звичайної людини.

Так, згідно з дослідженням журналістів, щомісячно українці беруть близько 1 млн подібних мікрокредитів.

З кожним роком росте й загальний борг наших співгромадян перед мікрофінансовими організаціями. Якщо в 2018 році він складав 10,6 млрд грн, то в 2020 взагалі майже вдвічі більше – 14,8 млрд грн!

 

Запитання: 

 

1. Хто стоїть за цими компаніями?

2. Яку інформацію можна дізнатися про власників мікрофінансових установ, користуючись офіційними джерелами? 

 

Знайти відповіді можна в системі YouControl. Нижче продемонстрований алгоритм, за яким легко перевірити будь-яку мікрофінансову установу в Україні.

 

Крок 1. Які компанії з мікрокредитування існують на ринку?


Для цього шукаємо вкладку оновленого інструменту "Аналіз ринків" на лівій навігаційній панелі дашборду системи.

 

 

В полі, де здійснюється пошук за КВЕД, прописуємо відповідний для цієї галузі код: 64.92 інші види кредитування.

 

 

Натискаємо на кнопку "Переглянути результати".

Система формує звіт, на основі якого можна визначити лідерів галузі.

 

 

Однією з таких компаній являється ТОВ "Мілоан". Пропонуємо на її прикладі здійснити перевірку інформації щодо власників установ з мікрокредитування.

 

Крок 2. Перевірка мікрофінансової установи


Перейшовши на досьє компанії ТОВ "Мілоан", у полі під назвою "Експрес-аналіз контрагента" одразу бачимо сповіщення, на яке потрібно звернути особливу увагу.

 

 

Тут зазначається, що один з власників компанії зареєстрований на непідконтрольній території. Це досить важливий фактор, який потребує додаткової обачності. Адже наразі наші владні інституції позбавлені будь-якого впливу на окуповані території.

 

Крок 3. Що відомо про кінцевого бенефіціара?

 

Чому інформація про кінцевих бенефіціарних власників є дуже важливою?

Як правило, саме ці особи здійснюють визначальний вплив на всю діяльність компанії, її вектор розвитку та рівень надійності для потенційних клієнтів та партнерів. Для того щоб отримати інформацію, яка стосується кінцевого бенефіціарного власника мікрофінансової установи "Мілоан", здійсніть перехід на відповідну вкладку "Учасники та бенефіціари".

Наведіть курсор на зазначену особу. Далі натисніть на клавішу "Перевірити як фізичну особу".

 

 

Далі у полі "Народні депутати та їх помічники" натрапляємо на досить цікавий відгомін минулого.

 

 

Відповідно до представленої інформації, кінцевий бенефіціар однієї з найбільш прибуткових мікрофінансових установ України в минулому притримувався зовсім інших ідеологічних поглядів. Адже з точки зору ідеологічних орієнтирів, прихильники комуністичної парадигми навпаки мають негативно ставитися до накопичення капіталу приватними особами.

Аби впевнитися в тому, що дані, які представлені в досьє фізособи, стосуються саме конкретної людини – зверніть увагу на новий інструмент "Унікальність імені".

Результат у 99% свідчить про те, що ймовірність потрапити на повну тезку – мінімальна.

 

 

Тож перевіряйте інформацію про власників компаній завдяки системі YouControl. Керуючись отриманими даними, робіть власні висновки – яким компаніям можна довіряти, а яким ні.

Перевірити компанію

 

Поділитися:

Читайте також:

Статті 31 грудня 2021 р.

Україна trend-setter відкритих даних Європи: яка роль бізнесу?

Напередодні новорічних свят Європейський портал відкритих даних опублікував результати щорічного дослідження Open Data Maturity 2021. Цього року Україна піднялася на 11 позицій в рейтингу і закріпилася на 6-му місці серед 34 країн Європи, з почесним статусом trend-setter. Рівень зрілості сфери відкритих даних – 94%. Чи все так чудово в Україні з відкритими даними насправді та як бізнес здатен впливати на розвиток цієї сфери ‒ розповів виданню Мind засновник і СЕО YouControl, Сергій Мільман

Новини 10 грудня 2021 р.

YouControl запустив безоплатний інструмент з перевірки учасників закупівель в один клік

З 1 січня 2022 року вступають в силу зміни до Закону України "Про Публічні закупівлі". До уповноважених з публічних закупівель застосовуватиметься персональна відповідальність: від штрафів до позбавлення волі. Для уникнення таких ситуацій, підвищення ефективності тендерних закупівель та здійснення громадського контролю, фахівці YouControl розробили спеціальний інструмент ‒ "Аналіз тендерів".

Новини 9 грудня 2021 р.

"Аналіз тендерів": ідеальний інструмент перевірки публічних закупівель від YouControl

"Аналіз тендерів" – новий безоплатний інструмент YouControl для перевірки учасників тендерів, виявлення несумлінних компаній та проведення чесних та вигідних закупівель.   Ініціатор публічних закупівель має перевіряти учасників на відповідність до вимог закону.  Для належної перевірки потрібна інформація з відкритих та доступних джерел, отримання якої з розрізнених реєстрів займає багато часу.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’