YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
 • Рішення
 • Продукти
 • Ресурси
 • Компанія
 • Тарифи

Не знаєте з чого почати?

Наш консультант допоможе підібрати правильне рішення відповідно до ваших задач

Замовити дзвінок

Професійний розвиток з YouControl

Експертні дослідження, вебінари на найактуальніші теми, професійні курси з бізнес-розвідки та багато іншого

Читати дослідження YC
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Кейси 30 листопада 2021 р.

"Шах і мат" за Шаховим

author

Медіааналітик YouControl

Поділитися:
"Шах і мат" за Шаховим

Ні, назва матеріалу не відображає сутність відомої перепалки між Шаховим та Мосійчуком під час одного з телевізійних ефірів. Все значно прозаїчніше.

22 листопада НАБУ повідомило народному депутату України Сергію Шахову про підозру у недостовірному декларуванні. Новина хутко розлетілася в ЗМІ, але допоки далеко не всі деталі були озвучені журналістами. Багато нової інформації можна знайти в державних реєстрах. Дізнайтеся, якими ще неоднозначними відомостями наповнені декларації нардепа та як завдяки open data отримати доступ до додаткової інформації про народного обранця.

 

Сергій Шахов став першим народним депутатом, якому оголосили про підозру за ст. 366-2 після відновлення кримінальної відповідальності за внесення завідомо недостовірних відомостей до декларації. 

 

59,5 млн, які "зависли в повітрі"

 

Як зазначають в пресслужбі антикорупційного бюро, політик в декларації за 2020 рік дослівно: "...не вніс відомості про майно та доходи, власником яких є особа, з якою він пов'язаний спільним побутом, має взаємні права та обов'язки та виховує трьох спільних дітей". Журналісти повідомляють, що мова йде про власність Інни Журби, яка вважається співмешканкою нардепа.

 

За даними слідчих НАБУ, народний депутат України сумарно не задекларував: 

 • 13 квартир в центрі Києва, 8 паркомісць;

 • 2 будинки в елітному котеджному містечку під Києвом. Загальна площа яких складає понад 2 тис. кв. метрів

 • 27 земельних ділянок загальною площею близько 115 га у Київській області; 

 • дачу, нежитлову нерухомість, дві автівки, частки у низці суб'єктів господарювання, доходи від продажу нерухомості. 

 

В НАБУ стверджують, що загальна сума статків, яку нардеп не вніс до декларації, перевищує 59,5 млн грн.

В свою чергу, на думку Сергія Шахова, дана підозра – політична помста за його системну критику влади. 

 


З'ясування факту приналежності незадекларованого майна – парафія спеціалізованих органів судової влади. Зовсім інша справа – аналіз вже наявних даних про майновий стан нардепа та пошук допоміжної інформації з відкритих джерел.

 

Що про  Шахова "знають" відкриті реєстри?

 

Для початку пропонуємо повернутися до інформації, яка міститься в славнозвісних деклараціях представника депутатської групи "Довіра". Адже і там є дещо цікаве.

 

Декларації

 

Як бачимо, у фокусі розслідування НАБУ відомості, які Сергій Шахов не вказав в своїй декларації за 2020 рік.

Проте, досліджуючи декларації політика в YouControl, можна натрапити на додаткові неоднозначні деталі, які також могли б стати предметом уваги антикорупційних органів.

 


Більше: 7 ситуацій, коли потрібна перевірка фізособи

 

Учора бізнесмен, а сьогодні нардеп, якого утримує син

 

Якщо аналізувати декларацію Сергія Шахова за 2020 рік, то можна дійти висновків, що теперішній нардеп, а до того успішний бізнесмен, наразі цілковито залежний від свого сина Микити (1994 р.н.).

По-перше, згідно з декларацією, у Сергія Шахова немає власного житла в столиці. Народний депутат користується квартирою сина в Києві, площею 166,9 м2 . 

 

 


Нагадаємо, як з’ясувало слідство, насправді нардеп проживає в будинку з цивільною дружиною.


По-друге, у Сергія Шахова відсутній і власний автомобіль. Проте, як показує декларація, добиратися до ВРУ на громадському транспорті у нардепа все ж немає потреби. Знову своє плече підставив син Микита, віддавши в користування батьку новеньке авто преміумкласу Toyota Land Cruiser, вартістю в понад 2 млн грн.

 

 

Для цього Шахову-молодшому навіть довелося взяти кредит. Адже позика в 2,2 млн грн  була отримана саме в день покупки Toyota Land Cruiser 2019, вартість якої становила 2,09 млн грн.

 

 

До речі, любов до преміального сегменту саме цієї японської марки, скоріше за все, справа сімейна. Оскільки в декларації за 2017 рік Сергій Шахов зазначав про право власності на аналогічну модель авто, але 2013 року випуску.

 

 

В наступній декларації за 2018 рік цей автомобіль вже не значився. 

Така підтримка від сина, звичайно, гідна похвали.

Якби не одне "але". 

Вся справа в тому, чи має Микита Шахов реальні фінансові можливості купувати такі дороговартісні автівки для батька. Якщо співставити дані, які зазначав Сергій Шахов у своїх деклараціях, питання залишається відкритим.

Згідно з деклараціями нардепа, його річні заробітки за останні роки значно перевищують статки сина. Більше того, лише в 2020 році Микита Шахов зміг отримати вагомий річний дохід від зайняття підприємницькою діяльністю в 500 тис. грн.

 

 

В 2018 році дохід Микити Сергійовича за основним місцем роботи лише трохи переважав 9 тис. грн.

 

 

За 2016, 2017, 2019 роки інформація про дохід сина взагалі відсутня в деклараціях Сергія Шахова.

Політик лише зазначав, що Микита Шахов володіє 50% від загального капіталу ТОВ "КЕРУЮЧА КОМПАНІЯ "НАШ БУДИНОК", які в грошовому еквіваленті становлять всього 6 тис. грн.

 

 

Інформація з відкритих реєстрів

 

Яку додаткову інформацію про Сергія Шахова можна отримати з відкритих реєстрів?

Завдяки інструменту YouControl People є можливість дізнатися наступне:


1.  Відповідно до відомостей системи YouControl, разом з Дмитром Погребняком пан Шахов є ключовою особою фінансово-промислової групи, яка контролює всеукраїнське об’єднання "Народна довіра", три благодійні фонди, юридичну компанію "Слєсарєв і Погребняк" та декілька торгових підприємств.

 

 

2.  Вкладка Репутація в медіа вказує на те, що Сергій Шахов систематично фігурує в значній кількості корупційних розслідувань, починаючи з 2014 року.

 

 

3.  За допомогою YouControl можна навіть побачити запис про показовий факт з біографії нардепа, який датується ще першою декадою ХХІ сторіччя. В період з 2007 по 2012 рік Сергій Володимирович був помічником депутата від "Партії регіонів".

 

 

Це далеко не повний перелік відомостей, які можна дізнатися як про даного нардепа, так і щодо будь-якої іншої фізичної особи, користуючись можливостями YouControl People. Завдяки інструменту є змога отримати детальну інформацію про людину: щодо пов'язаних компаній, ФОП, ФПГ, політичних зв'язків, боргів, судових справ, майна, достовірності документів про освіту тощо.

 


YouControl відкрив доступ для зареєстрованих користувачів до інструменту з перевірки фізичних осіб.


Важливо!

Для всіх зареєстрованих доступно 5 перевірок загалом. А для всіх зареєстрованих користувачів, які підтвердили номер телефону – 5 перевірок щодня.

Щоб перевірити фізособу, зареєструйтеся на сайті → у лівому навігаційному меню клікніть на рядок "Перевірка фізичних осіб" → додайте ПІБ в пошукове поле. Система за декілька секунд сформує досьє на людину.

Дані надходять з 80+ офіційних джерел та державних реєстрів. 

 

WELCOME! Дорогі наші користувачі! 
 

 


Розпочати перевірку!

Безкоштовний тариф "Open Data"

Зареєструватися в системі


 

Бонус!

 


Спеціально для користувачів  YouControl, ми розробили демо-досьє цілої низки найбільш контроверсійних персон української політики та бізнесу: від "героїв" минулого (в образі В. Януковича) до "героїв" сучасності (як, наприклад, Ілля Кива).

 

Зокрема: 

 • Азадалієва Яна Миколаївна – недобросовісний нотаріус, яка перебувала в розшуку та має значний шлейф з судових проваджень за шахрайство.

 • Медведчук Віктор Володимирович – головний "герой" санкційних списків РНБОУ, щодо якого тривають судові процеси за підозрою в держзраді та фінансуванні тероризму.

 • Мінченко Микола Павлович – особа, яку називають "Остап Бендер в IT". Він отримав мільйони доларів від інвесторів на власний стартап та... ̶п̶о̶ч̶а̶в̶ ̶в̶т̶і̶л̶ю̶в̶а̶т̶и̶ ̶р̶е̶в̶о̶л̶ю̶ц̶і̶й̶н̶и̶й̶ ̶п̶р̶о̶д̶у̶к̶т̶ зник.

 • Пилипчинець Діана Василівна – продавець-консультант в мережі "Червоний маркет", кандидат в депутати, яка пов'язана з 947 компаніями (ні, це не її колишні роботодавці).  

Поділитися:

Читайте також:

Статті 31 грудня 2021 р.

Україна trend-setter відкритих даних Європи: яка роль бізнесу?

Напередодні новорічних свят Європейський портал відкритих даних опублікував результати щорічного дослідження Open Data Maturity 2021. Цього року Україна піднялася на 11 позицій в рейтингу і закріпилася на 6-му місці серед 34 країн Європи, з почесним статусом trend-setter. Рівень зрілості сфери відкритих даних – 94%. Чи все так чудово в Україні з відкритими даними насправді та як бізнес здатен впливати на розвиток цієї сфери ‒ розповів виданню Мind засновник і СЕО YouControl, Сергій Мільман

Новини 10 грудня 2021 р.

YouControl запустив безоплатний інструмент з перевірки учасників закупівель в один клік

З 1 січня 2022 року вступають в силу зміни до Закону України "Про Публічні закупівлі". До уповноважених з публічних закупівель застосовуватиметься персональна відповідальність: від штрафів до позбавлення волі. Для уникнення таких ситуацій, підвищення ефективності тендерних закупівель та здійснення громадського контролю, фахівці YouControl розробили спеціальний інструмент ‒ "Аналіз тендерів".

Новини 9 грудня 2021 р.

"Аналіз тендерів": ідеальний інструмент перевірки публічних закупівель від YouControl

"Аналіз тендерів" – новий безоплатний інструмент YouControl для перевірки учасників тендерів, виявлення несумлінних компаній та проведення чесних та вигідних закупівель.   Ініціатор публічних закупівель має перевіряти учасників на відповідність до вимог закону.  Для належної перевірки потрібна інформація з відкритих та доступних джерел, отримання якої з розрізнених реєстрів займає багато часу.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’