Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Автоматизація перевірок: дані, безпека і роботи

23 квітня 2019 р.

Автоматизація перевірок: дані, безпека і роботи

Дані реєстрів про бізнес-партнерів і вашу власну компанію можуть змінюватися несподівано. Та реагувати на них з тією ж швидкістю практично неможливо, якщо перевірка контрагентів ведеться вручну. Розповідаємо, як витратити 20 хвилин і щодня отримувати звіти про всі зміни в реєстрах.

Ми не знаємо, як саме організована перевірка контрагентів на вашому підприємстві. Можемо тільки припустити, що керівник доручив її комусь із співробітників або цілому відділу. У будь-якому випадку, це додаткова відповідальність і навантаження, а головне – робочий час, який кваліфікований фахівець (юрист, економіст, представник служби безпеки) міг би присвятити іншим обов'язкам, які вимагають його професійного досвіду і творчого підходу. А перевірку контрагентів автоматизувати.

Автоматичний моніторинг від YouControl

Автоматичний моніторинг – це робот, який стежить за компаніями, що вас цікавлять , відстежує зміни в відкритих реєстрах і формує звіт про зміни, що відбуваються. Простіше кажучи, досить один раз поставити контрагента в моніторинг, щоб вчасно дізнаватися про всі важливі зміни. Крім економії часу, це приносить іншу відчутну користь:

•  Ви отримаєте сповіщення про банкрутство компанії (як конкурента, так і партнера – обидва варіанти корисні). За іронією долі, зі звіту моніторингу ви можете дізнатися про нього навіть раніше співробітників самого підприємства.

•  Щоденне сповіщення про санкції Міністерства економічного розвитку і торгівлі (заборона на ЗЕД або індивідуальний режим ліцензування) щодо свого підприємства або ключових постачальників-імпортерів.

•  Відстеження актуальної ситуації і положення інших гравців на вашому ринку (конкурентів).

•  Ви також дізнаєтеся про судові справи, призначені до розгляду, в яких фігурує певна юридична особа. За своєю ініціативою контрагент навряд чи поспішить повідомляти вам цю інформацію, а вона може бути критично важливою для вашої співпраці з ним.

•  Самозахист від зовнішніх загроз і рейдерських атак. Якщо ви поставите у моніторинг власне підприємство, то дізнаєтеся, якщо його дані в реєстрах змінилися без вашої участі.

•  Контроль судових справ щодо власного підприємства, навіть коли воно фігурує як третя особа. Саме з безпідставних судових позовів, що стосуються господарської діяльності підприємства, нерідко починаються рейдерські атаки.

На останній пункт варто звернути особливу увагу підприємствам аграрної сфери – за статистикою, саме вони піддаються найбільшому ризику рейдерських атак. Торгові, промислові та будівельні компанії теж в зоні ризику. Максимально привабливі для загарбників компанії, які володіють великим обсягом нерухомості та/або землі. А якщо у вашої компанії великий податковий кредит – то вас досить легко підставити.

Звичайно, повідомлення про нові дані в реєстрах не відверне нападу на ваш бізнес. Але воно дасть вам цінний ресурс для захисту: інформацію. Сьогодні автоматизація перевірок компаній (в тому числі своєї власної) є способом таку інформацію отримати.

До речі, не тільки зовнішні шахраї можуть загрожувати власнику компанії, але і... його підлеглі. Можливі випадки, наприклад, коли директор компанії дізнався, що у його компанії відкрилася і вже півроку працює філія в іншому місті, хоча він такого розпорядження не давав. Ця філія була відкрита головним бухгалтером з використанням підроблених документів. Очевидно, що автоматичний моніторинг даних своєї компанії запобіг би цьому інциденту на самому початку.

Як перевіряти контрагентів в автоматичному режимі?

Інструмент «Моніторинг» знаходиться на головній робочій панелі «Мій YouControl» і доступний власникам стандартної місячної ліцензії (на місяць і довше) і командної ліцензії.

В межах цього інструменту можна додавати контрагентів і сортувати їх за списками (блок «Моніторинг (Контрагенти)») і переглядати результати моніторингу (блок «Історія моніторингу»).

Щоб додати контрагентів до моніторингу, натисніть на піктограму «+», введіть код ЄДРПОУ підприємства, яке цікавить, і натисніть «Додати». «Історія моніторингу» зберігає всі зміни, які робот знаходив в реєстрах з тієї дати, коли ви додали контрагента.

Після налаштування функцій моніторинг починає працювати:

•  звіти відправляються кожного дня;

•  історія моніторингу зберігається в акаунті;

•  можна застосовувати фільтри для конкретизованого моніторингу.

Детальний опис роботи інструменту з покрокові інструкції по налаштуванню можна побачити в розділі «База знань ⇒ Автоматичний мониторінг».

Вже наступного дня після налаштування і запуску автоматичного моніторингу й надалі щодня на вашу електронну адресу буде приходити лист зі змінами, що відбулися за добу з компаніями з вашого списку. Ви дізнаєтеся про всі новини першим і отримаєте безцінний час для прийняття адекватних рішень. Саме так в XXI столітті відбувається автоматизація перевірок контрагентів: роботи шукають факти, поки співробітники зайняті аналізом даних та іншими раціональними завданнями.