Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Аналізуй це: чек-ліст перевірки контрагентів у YouControl

21 квітня 2020 р.

Аналізуй це: чек-ліст перевірки контрагентів у YouControl

Ризик - справа благородна далеко не завжди. Наприклад, ризик добробутом і репутацією компанії анітрохи не виправданий. Особливо коли у вас є швидкий доступ до всієї інформації про потенційного контрагента. У цій статті ми покажемо, як покроково перевірити бізнес-партнера, щоб зменшити ризики співпраці.

Кого перевіряти?

Потенційно будь-який бізнес-партнер здатний зробити вам шкоду (це не параноя, а раціональна обачність, заснована на безлічі випадків з практики українських та закордонних юросіб). Тому перевірка не завадить, якщо ви співпрацюєте хоча б з одним з наступних типів контрагентів:

•  покупець/продавець (постачальник);

•  виконавець (підрядник)/замовник;

•  заставотримач/заставодавець;

•  комітент/комісіонер;

•  орендодавець/орендар.

У зоні ризику однаково знаходяться комерційні і державні підприємства, тому ігнорувати етап перевірки не варто нікому.

Навіщо перевіряти контрагентів?

Про які саме ризики йдеться? У небезпеці можуть опинитися гроші, репутація і час (в будь-якій послідовності та комбінації). Ненадійний покупець може ігнорувати дебіторську заборгованість, фейковий виробник - надати неякісний товар, а партнер-боржник - накликати на вас перевірки фіскальних служб.

Невиконані зобов'язання і порушення умов договорів, зупинка виробництва та/або операційної діяльності, втрата грошей і руйнування репутації, подальші суди - все це аж ніяк не перебільшені наслідки співпраці з неперевіреними контрагентами.

Як перевіряти контрагентів?

Усі компанії та угоди індивідуальні, але є універсальний список правил, дотримання яких є обов'язковим для всіх. Опануйте їх, і позбавите свої угоди від безлічі небезпек.

1.  Статус юридичної особи. Переконайтеся, що компанія, з якою ви маєте намір співпрацювати, не перебуває в стані припинення і не є банкрутом. В іншому випадку можна не розраховувати на виконання зобов'язань з її боку.

2.  Борги зі сплати податків і зборів. Сумнівно, що надійним партнером стане підприємець, який вчасно не розраховується навіть з державним регулятором.

3.  (Не)причетність до шахрайства і корупційних правопорушень. Відповідно до Закону України "Про захист економічної конкуренції", порушники підлягають штрафам та іншим покаранням, але реальна небезпека співпраці з шахраями набагато вища.

4.  Наявність ліцензій. Якщо ваш партнер займається ліцензованої діяльністю без відповідного дозволу, то проблеми можуть бути не тільки у нього, а й у вас.

5.  Власність. Дізнайтеся, якою нерухомістю, земельними ділянками, транспортом, брендами володіє контрагент.

6.  ФПГ. Компанії, що належать до фінансово-промислових груп, зазнають впливу тих фізичних осіб, які керують (контролюють) ФПГ.

7.  Зв'язки. Знайдіть зв'язки між компаніями, а також компаніями та фізичними особами.

8.  Фізичні особи. Перевірте керівників, бенефіціарів, директора контрагента і зверніть увагу на їх зв'язки з певними політичними силами та/або національними публічними діячами, які можуть використовувати свій "адмінресурс".

Опанувати навички швидкої та якісної перевірки ви можете за допомогою експерта YouControl. Ми весь час на зв'язку, щоб ви могли вести бізнес прозоро і з максимальною поінформованістю.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’