Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

7 головних ознак ризику при роботі з підозрілим керівником компанії

24 липня 2018 р.

7 головних ознак ризику при роботі з підозрілим керівником компанії

Щоб полегшити та зекономити власний час при перевірці контрагента, YouControl підготував для користувачів системи 7 ознак ризику при роботі з сумнівним керівником компанії. Вони допоможуть отримати потрібну інформацію про контрагента своєчасно й виявити можливі ризики при роботі з фірмою.

1.  Адреса прописки. Одним з ризикових факторів при укладанні договорів вважається саме прописка керівника. Якщо засновник зареєстрований в зоні АТО чи в Криму і при цьому є власником будь-якого підприємства, а вашій компанії раптово знадобиться звернутися до керівника цієї фірми за місцем прописки – вам буде набагато складніше це зробити.

2.  Перебування під санкціями. Безпечніше працювати з контрагентом, який не перебуває під санкціями. Це гарантує той факт, що  він не має обмежень з боку третіх сторін на грошові операції чи співпрацю.

3.  Неблагонадійне керування іншими компаніями. У випадку, якщо фізична або юридична особа раніше засновувала неблагонадійну компанію або низку компаній, кожна з яких має кримінальні процеси в судах чи низькі доходи та кредиторську заборгованість у великих розмірах — це свідчить про те, що з попередніми партнерами директор не дотримувався укладених договорів належним чином.

4. Недотримання керівником (засновником) законодавчого поля. Наприклад, співзасновником комерційної структури, що виграла низку тендерів держпідприємства, є керівник цього ж держпідприємства. Дізнатись про це можна в тандемі двох вкладок: "Тендери" та "Зв'язки".

5. Наявні конфлікти між засновниками (керівниками). У випадку, коли між двома керівниками існують постійні конфлікти, що підкріплюються судовими рішеннями. Їх можна побачити у вкладці “Суди” (у досьє кожного контрагента окремо при детальному аналізі). Дізнатись про це можна, проаналізувавши вкладки “Зв’язки” та “Суди”.

6. Часта зміна засновників (керівників). Якщо підприємство постійно перепродається і не має власного напрямку діяльності, не варто витрачати власний час та нерви на укладання договору з ним.

7. Особа, яка вважається керівником великої кількості компаній одночасно.

Отже, слід пам'ятати, що головний показник благонадійності керівника (засновника) — фінансове здоров'я і репутація компанії. Як їх перевірити, можна дізнатися у статті "Як читати фінансовий аналіз по компанії".