Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Знаходьте клієнтів або партнерів та аналізуйте ринки з новим інструментом від YouControl Детальніше
Статті

YouControl.Virus: три пройдені виклики та найближчі перспективи

31 травня 2021 р.

YouControl.Virus: три пройдені виклики та найближчі перспективи

Рік тому команда YouControl запустила Карту медичного забезпечення щодо COVID-19, інвестувавши в проєкт 600 тис. грн. Це соціальна ініціатива компанії, покликана розібратись в ситуації із трендами захворюваності та ресурсами лікарень для подолання пандемії. Як розвивався проєкт, на що вдалось вплинути та що буде з ним далі?

 

У березні 2020 уряд України повідомив про запровадження карантину. Міністерство охорони здоров’я озвучувало загальну статистику випадків захворюваності та смертей по країні. Однак, відкритих даних про ситуацію по областях, потреби кожної з лікарень, яка приймала пацієнтів з COVID-19, не було. Вже не кажучи про потреби екстреної медичної допомоги, яка зазвичай перша комунікує з хворим.

 

"Робота з даними, візуалізація їх для зручного використання широким колом осіб – це те, в чому ми експерти. Саме тому обрали такий вид підтримки і створили Карту медзабезпечення. В цей час ми працювали не лише зі способами подачі даних, побудові на їх основі аналітики, а й адвокатували їх відкриття, щоб ними могли скористатися й інші учасники ринку відкритих даних та створити суспільно корисні сервіси. Офіційні дані про забезпечення лікарень, захворюваність та тестування тепер є доступними для кожного", – зазначав на презентації карти YouControl.Virus СЕО та засновник YouControl Сергій Мільман.

 

За рік більше ніж 50 тис. людей скористались картою понад 620 тис. разів. Журналісти використовували актуальну аналітику для інформування населення. Громадські діячі, небайдужий бізнес та благодійні фонди мали змогу зрозуміти, що саме і в яку лікарню потрібно везти в якості допомоги. Представники органів місцевого самоврядування бачили картину по області та могли перенаправляти обладнання або лікарів туди, де є найбільша потреба.

 

Для реалізації цього проєкту команда YouControl, використовуючи досвід роботи з даними та комунікаційні ресурси, подолала три важливі виклики.

 

Виклик 1. Захворюваність по регіонах та медичне забезпечення

 

Протягом місяця після запровадження карантину завдяки запитам, зустрічам та адвокаційній кампанії команда YouControl отримала дані для розробки Карти медичного забезпечення щодо COVID-19. Водночас з нею запустився державний сайт covid19.gov.ua, на якому Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) почало публікувати свої дашборди та разом з ними набори даних. Інформацію з розбивкою по областях опублікувала і Національна служба охорони здоров'я України (НСЗУ).

 

На карті YouControl.Virus з'явились такі розділи: Загальний звіт, Забезпечення, Темпи росту, Захворюваність, Прогнозування. Вона давала відповідь на найбільш актуальні питання:

• в якій області найбільше хворих;

• в яких лікарнях найбільше хворіє медперсоналу;

• скільки вільних ліжок в лікарнях та скільки адаптовані під ШВЛ;

• на скільки відсотків від потреб забезпечені лікарні та яка саме допомога їм необхідна (ЗІЗ, ШВЛ, антисептики, костюми, респіратори тощо).

 

Аналітики YouControl прорахували та візуалізували можливі сценарії поширення захворюваності на основі італійських та українських даних для передбачення можливих криз.

 

Виклик 2. Тестування та екстренка

 

У деяких областях почалось масштабне тестування та зростала кількість виявлених кейсів захворювання. Водночас в інших регіонах фіксувалось небагато випадків, однак не через їх малу кількість, а через недотестованість населення. 

 

На вимогу YouControl МОЗ відкрило дані щодо тестування та забезпечення екстреної медичної допомоги. Використовуючи формулу Всесвітньої організації охорони здоров’я, аналітики компанії змогли розрахувати тренди. На карті додалась статистика, з якої можна було зробити висновки: які області є недотестованими. Разом із лікарнями стало можливо аналізувати потреби працівників екстреної медичної допомоги.

 

Виклик 3. Благодійна допомога

 

Через кілька місяців інфопростір був заповненим інформацією про те, хто і як допоміг лікарням. Дані забезпечення і реальних витрат почали розходитися. В цей час на карті з'явився новий розділ – про надання благодійної допомоги лікарням. Це стало можливо завдяки партнерству з ГО "Charity Tuner", яка почала збирати і перевіряти дані благодійних фондів та бізнесу щодо відправленої у лікарні допомоги. Вже через місяць вдалось отримати звіти про допомогу лікарням на мільярд гривень

 

Які виклики щодо даних на сьогодні?

 

Завдяки пріоритезації напрямку розкриття суспільно важливих медичних даних перед керівництвом МОЗ, регулярному інформуванню про помилки в даних процес налагодження якісної аналітики продовжується. Фахівці YouControl проаналізували проблеми та надали рекомендації.

 

І вже є перші зрушення. Користуючись експертизаю YouControl, Рада національної безпеки України розробила нову систему моніторингу поширення епідемії коронавірусу, яка відображає дані захворюваності в Україні та світі. А також в оновленій Постанові Кабміну №835, яка визначає пріоритетні набори даних для відкриття щодо COVID-19, внесені такі:

• кількість хворих, протестованих у розрізі областей;

• дані про опорні лікарні: кількість лікарів-інфекціоністів, засобів індивідуального захисту, лікарських засобів для боротьби з хворобою, потреби;

• дані про заклади охорони здоров’я: кількість лікарів, забезпеченість лікарень засобами індивідуального захисту та лікарськими засобами;

• кількість ліжок, виділених для госпіталізації пацієнтів, забезпечених подачею кисню;

• перелік клінічних випробувань лікарських засобів.

 

Сподіваємось на їх оперативне оприлюднення на відповідних порталах та регулярне оновлення.

 

Що з картою YouControl.Virus?

 

На сьогодні Карта медичного забезпечення припиняє оновлення даних. Наша місія щодо відкриття та представлення цих даних у найбільш потрібний для України період виконана. Команда YouControl висловлює вдячність партнерам (Charity Tuner, "Канцелярська сотня", "Восток SOS", State Watch, "Західна енергетична сім'я") та Офісу Директорату з питань регіональної політики та децентралізації Офісу Президента України за допомогу в реалізації цього проєкту.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’