Хтось скаже, що бути лідером — означає завжди бути першим. А ми скажемо, що лідер ще й надихає інших ставати краще та допомагає їм в цьому.
Для YouControl лідерство — більше, ніж гучне слово, яке гарно виглядає на лендингу. Компанія розцінює це як можливість поділитися своїм досвідом та зробити внесок у розвиток нового покоління. Враховуючи те, що YouControl вже майже 10 років залишаються найкращими у сфері роботи з відкритими даними, їм точно є що розказати.
Декілька років тому компанія вирішила обʼєднати власну експертність та спільноту міжнародних фахівців та створила онлайн-академію. YouControl Academy доступна для всіх охочих отримати знання у сфері комплаєнсу, фінмоніторингу та роботи з відкритими даними. На сьогодні в Україні немає аналогів цій академії, а на курси записуються студенти з усього світу.
Ми поспілкувалися зі співробітниками YouControl, які працюють над розробкою та популяризацією проєкту, щоб дізнатися більше. Звідки взялась ідея створити академію, за якими напрямками проводиться навчання та чи потрібно вчитись на власних помилках, щоб стати успішним комплаєнс-офіцером — читайте нижче.
Певно, з самої місії компанії YouControl: “Сприяти розширенню співпраці шляхом формування прозорого бізнес-середовища”. Оскільки ми були першопрохідцями у сфері роботи з відкритими даними, ми розуміли, що необхідним елементом виконання цієї місії буде доступне навчання.
Перші кроки в створенні YouControl Academy були пов'язані з необхідністю надання навчання клієнтам. Для повного розуміння потенціалу продукту потрібен певний рівень юридичної або економічної освіти та експертиза в таких сферах як комплаєнс, безпека, закупівлі та інші. Оскільки функціонал продукту швидко розширювався, обійтись без навчання вже було неможливо — інакше клієнти не користувалися б ним максимально ефективно.
Крім цього, ми ставили перед собою соціальну мету — дати можливість журналістам, громадським активістам, студентам та науковцям безкоштовно користуватися інструментом YouControl. Запити на навчання стали настільки численними, що нам довелося відмовлятися від ручного управління процесами навчання. На цьому етапі було прийнято рішення перейти на централізовану, автоматизовану платформу. Це мало свої успіхи: YouControl Academy стала корисним та доступним інструментом для навчальних закладів, особливо під час пандемії COVID-19.
У сукупності з цими практичними потребами, створення YouControl Academy мало й інші, внутрішні причини. Демотивація та поганий настрій ключового члена команди стали каталізатором процесу, спонукаючи нас до пошуку відповіді на запитання, що саме не так в наших процесах. Шукаючи способи підняти її дух та утримати в команді, ми виявили, що наша тіммейт хотіла б знайомити нових працівників з нашим продуктом, його історією та можливостями. Це не лише призвело до розробки ефективної системи навчання новачків, але й стало поштовхом для створення академічного середовища, яке спрямоване на розвиток культури комплаєнсу в Україні через тісну співпрацю з міжнародними партнерами та колегами.
Так і зʼявилась YouControl Academy — приклад успішного поєднання практичних потреб та внутрішнього мотиватора, де кожен член команди віддається роботі та сприяє розвитку організації.
Якщо порівнювати академію з іншими курсами, доступними в Україні, то важливо відзначити, що YouControl Academy виходить за межі ринку. Наша цінність полягає в тому, що ми не класичні курси, зосереджені на розвитку конкретної компетенції. У нас глибша мета — розвивати культуру обізнаності та залучати міжнародний досвід для формування найкращих практик у сфері комплаєнсу. Ми розвиваємо сферу як таку, тому маємо ширший спектр дотичних областей, як, наприклад, кібербезпека, що є важливим компонентом навчального процесу. Крім того, у наших планах є й інші суміжні теми, але залишимо це сюрпризом.
Однак основна цінність нашої академії полягає в міждисциплінарному підході та розвитку навичок широкого мислення у наших студентів. Ми також активно співпрацюємо з однодумцями та партнерами, задля забезпечення найбільш інноваційного та корисного досвіду для наших користувачів.
Загалом наша мета — стати настільки цікавими та корисними, щоб наші клієнти обирали навчання замість побачення у Валентинів день. Це, звісно, частково жарт, але не без підстави.
Почну з того, що перший і головний навчальний напрямок YC Academy — це комплаєнс. Саме йому присвячена абсолютна більшість наших письмових курсів. Нещодавно ми розробили навчальний відеокурс по комплаєнсу, який розмістили на Udemy. Це наш єдиний платний матеріал — і єдиний, розміщений на сторонній платформі. Розробка відеокурсу потребує значно більшого часу та залучених ресурсів. Тому наразі ми лише тестуємо ще й такий формат навчання — хочемо подивитися, чи буде користувачам зручніше сприймати інформацію таким чином і чи покращаться від цього результати навчання.
Втім, запит українського суспільства не обмежується лише комплаєнсом. Минулого року ми додали до навчальної платформи два нових курси: “Вступ до кібербезпеки” та “OSINT. Як шукати інформацію в Інтернеті”. Перший присвячений побудові захисту від хакерських атак, а другий — розслідуванню, тобто пошуку та аналізу інформації по всім доступним джерелам. Автори навчальних матеріалів — викладачі вищих навчальних закладів та практикуючі фахівці з різних країн світу.
На початку 2024 року ми додали курс “OSINT для юристів”: 4 уроки від 4-х практиків. До речі, цей напрямок має шалений попит серед користувачів, тому нещодавно ми завершили та опублікували новий курс “OSINT.Робота з реєстрами”.
Наразі академія налічує 5 напрямків: комплаєнс, OSINT, AML, кібербезпека та фінансовий моніторинг. За 2023 рік YC Academy поповнилася 13 навчальними матеріалами, а до спільноти YC-авторів додалося 13 фахівців. Станом на квітень 2024 року з YC Academy співпрацює 72 автори з більш ніж 20 країн світу. Кожен наш автор — унікальна особистість і фахівець своєї справи, співпрацею з яким ми пишаємося. Можна сказати, що академія — як велика родина, яка прагне ділитися з українцями власним досвідом та робочими кейсами. Але ми не з такої сімʼї, яка повчає та дорікає. Ми обираємо більш персоналізований та турботливий підхід. Замість того, що робити класичні помилки на шляху до успішної карʼєри комплаєнс-офіцера, ми пропонуємо учням одразу повчитися в експертів і скоротити цей шлях.
За весь час існування академії на нашій навчальній платформі зареєструвалися понад 2000 людей, а понад 700 вже успішно завершили навчання та отримали сертифікат. Варто зазначити, що нашій академії навчаються учні з понад 60 країн світу — ми прагнемо бути доступними для якомога більшої кількості зацікавлених студентів, журналістів та C-level'у.
Навчальні матеріали YC Academy — це про можливість розширювати свої горизонти, постійно вчитися в українських і закордонних фахівців, досвід яких є дуже корисним, подекуди абсолютно новим та, безперечно, дуже цікавим. Саме цим ми пояснюємо постійне зростання інтересу до нас.
Важливою також є популяризація ідеї прозорого бізнес-середовища. В умовах війни все більше власників бізнесу зацікавлені у безпечному, “чистому” веденні справ. C-level хоче знати, як захистити інтереси, репутацію та кошти своєї компанії, як працювати без порушень, зберегти ліцензію та не отримувати штрафів. До того ж болючим питанням залишається корупція: сучасному бізнес-суспільству цікаво побачити чужий досвід боротьби з відмиванням коштів та приклади антикорупційної політики.
Основне досягнення YC Academy — це задоволена аудиторія, яка знаходить у нас те, що шукає. Також ми пишаємось постійним зростанням цієї аудиторії — це означає, що ми обрали правильний вектор руху, що людям актуальні наші курси та підхід. В кінці 2023 року, як підтвердження цього, ми отримали нагороду “Найкращий освітній проєкт у фінтех” від PaySpace Magazine Awards. Це експертне онлайн-видання відзначає досягнення експертів на ринку фінансових технологій України. Особливо хочу підкреслити, що в цій номінації у нас були гідні конкуренти, тому нам дуже приємно, зрештою, отримати перше місце :)
Що можна напевно сказати про 2024 — ми не плануємо зупинятися. Як ми вже казали, на початку року вже було опубліковано новий навчальний курс “OSINT для юристів” та “OSINT по реєстрах”. Та й загалом, цього року навчання з OSINT буде багато, це ми вам можемо пообіцяти! Ба більше, ми вже навіть встигли отримати ще одну нагороду — 3 місце в номінації “Найкращий освітній проект в інвестиціях” від FinAwards.
До речі, якщо у вас є досвід у сфері кібербезпеки, комплаєнс чи OSINT, і ви бажаєте стати автором одного з навчальних матеріалів — пишіть нам на education@youcontrol.com.ua. Ми із задоволенням розглянемо можливість співпраці.
Загалом навчатися та розвиватися — головний тренд останніх років, і це невимовно круто! Ми у YC Academy теж відкриті до розвитку, тож якщо хотіли б побачити на нашій навчальній платформі урок на іншу тему, напишіть нам. Додайте коротке пояснення, чому обрали саме цю тему і чий досвід вас цікавить (українських чи закордонних фахівців). Ми обовʼязково розглянемо всі пропозиції!
YouControl Academy — про людей і для людей. Цей проєкт поєднав у собі як чудових авторів-фахівців своєї справи, так і тих, хто прагне присвятити багато свого часу на підвищення кваліфікації.
Читайте також:
Статті 31 грудня 2021 р.
Україна trend-setter відкритих даних Європи: яка роль бізнесу?
Напередодні новорічних свят Європейський портал відкритих даних опублікував результати щорічного дослідження Open Data Maturity 2021. Цього року Україна піднялася на 11 позицій в рейтингу і закріпилася на 6-му місці серед 34 країн Європи, з почесним статусом trend-setter. Рівень зрілості сфери відкритих даних – 94%. Чи все так чудово в Україні з відкритими даними насправді та як бізнес здатен впливати на розвиток цієї сфери ‒ розповів виданню Мind засновник і СЕО YouControl, Сергій Мільман
Новини 10 грудня 2021 р.
YouControl запустив безоплатний інструмент з перевірки учасників закупівель в один клік
З 1 січня 2022 року вступають в силу зміни до Закону України "Про Публічні закупівлі". До уповноважених з публічних закупівель застосовуватиметься персональна відповідальність: від штрафів до позбавлення волі. Для уникнення таких ситуацій, підвищення ефективності тендерних закупівель та здійснення громадського контролю, фахівці YouControl розробили спеціальний інструмент ‒ "Аналіз тендерів".
Новини 9 грудня 2021 р.
"Аналіз тендерів": ідеальний інструмент перевірки публічних закупівель від YouControl
"Аналіз тендерів" – новий безоплатний інструмент YouControl для перевірки учасників тендерів, виявлення несумлінних компаній та проведення чесних та вигідних закупівель. Ініціатор публічних закупівель має перевіряти учасників на відповідність до вимог закону. Для належної перевірки потрібна інформація з відкритих та доступних джерел, отримання якої з розрізнених реєстрів займає багато часу.