Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Пробий по базі
Перевірка фізосіб відтепер доступна в безкоштовному тарифі Перевірка фізосіб доступна в opendata тарифі

Перевірити зараз
Статті 26 жовтня 2021 р.

Які показники забезпечують якісний аналіз ринків

Поділитися:
Які показники забезпечують якісний аналіз ринків

Аналіз ринків – ексклюзивний інструмент YouControl для пошуку нових партнерів, клієнтів та аналізу різних сфер бізнесу України. У цій статті розповімо, які економічні показники компаній він враховує для оцінювання господарської діяльності під час аналізу. 

 

"Аналіз ринків" знаходить компанії та аналізує їхню діяльність серед усіх зареєстрованих в Україні по заданих параметрах. Наприклад:

за фінансовими показниками;

по регіону;

за видом діяльності.

 

Наприклад, компанія шукає нових бізнес-партнерів у сфері виробництва солодощів. Щоб сформувати готовий список таких компаній, достатньо налаштувати фільтри, поставивши галочки біля потрібних критеріїв оцінки контрагентів. Інструмент сформує звіт з 30, 1000 або 10000 компаній (залежно від тарифу) з активними посиланнями на детальне досьє кожної з них. 

Отримання даних із реєстрів і їхній аналіз займає лічені секунди. Користувач бачить готовий "зріз" ринку, а також може подивитися аналітичну інформацію за своїм запитом: кількість потенційно цікавих юридичних осіб по регіонах, містах, діапазон їхнього уторгування, поділ юридичних осіб по статусах, розподіл по виторгу й персоналу й ТОП–10 компаній у звіті серед юридичних осіб за виторгом.

 


Хочу протестувати інструмент! Передзвоніть мені

 

Що в цей час відбувається "під капотом" YouControl?

Для аналізу система використовує кілька показників економічної діяльності кожної компанії.

 

 

Показники економічної діяльності для аналізу ринків в YouControl

 

 

Розмір компанії

 

В системі YouControl виведено два типи компаній: 

  • велике та середнє підприємство;

  • мале та мікропідприємство.

 

Розрахунок здійснюється лише згідно з фінансовими показниками (без урахування кількості персоналу).

Критерії подані відповідно до ЗУ "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні".

 

Виторг

 

Про що мова?

Це обсяг продажів, сума чистих доходів, отримана від реалізації виробленої або раніше придбаної продукції, наданих послуг, виконаних робіт.

▶ Чому важливо?

Сам по собі показник виторгу не свідчить про всю ефективність роботи компанії, адже виторг буває і у збиткових підприємств. Але характеризує частку компанії на ринку.

 

Активи

 

Про що мова?

Це все економічні ресурси підприємства, які показують розмір компанії – власні та орендовані цінності, які використовуються для отримання доходу. Матеріальні – машини, обладнання, будівлі, споруди, сировина, і нематеріальні – ліцензії, патенти, авторські права, науково–конструкторські розробки, торгові марки.

Чому це важливо?

Оборотні активи призначені для реалізації або споживання упродовж операційного циклу. Простіше кажучи, чим їх більше, тим краще.

 

Чистий прибуток

 

Про що мова?

Базовий показник для оцінювання роботи підприємства. Саме він насамперед цікавить акціонерів, бо з прибутку виплачуються дивіденди. Фактично, це частина доходу від продажу товарів, робіт, послуг, що залишається після відшкодування витрат, податку на прибуток.

Чому це важливо?

Чистий прибуток – показник ефективної роботи компанії. Він не обов'язково повністю виплачується акціонерам і може бути реінвестований, тобто спрямовуватися на розвиток компанії. Нерозподілений прибуток може бути альтернативою банківському кредиту або іншому зовнішньому фінансуванню.

 

Чистий борг (NetDebt)

 

Чистий борг – це показник ліквідності. Він використовується для визначення того, чи зможе компанія виплатити всі свої борги, якщо їх потрібно буде негайно сплатити. Чистий борг може продемонструвати наскільки великою є заборгованість компанії, якщо порівнювати її з ліквідними активами. Чистий борг показує, скільки залишилося б готівки, якби всі борги були виплачені, а також чи компанія має достатній рівень ліквідності для виконання своїх боргових зобов’язань.

Формула для розрахунку: 

net_debt = total_debt - cash = ( D1_1595_02 + D1_1695_02 ) - D1_1165_02

 

Довгострокові зобов'язання, цільове фінансування й забезпечення

 

Про що мова?

Це сума заборгованості банкам за кредити, довгострокові заборгованості за зобов'язаннями щодо залучення позикових коштів (крім кредитів банків), на які нараховуються відсотки, та за іншими довгостроковими зобов'язаннями.

Чому це важливо?

По суті – це стаття балансу, яка буде генерувати витрати в майбутньому.

 

Короткострокові кредити банків

 

Це сума поточної заборгованості перед банками за позиками з початковим терміном погашення протягом дванадцяти місяців із дати балансу.

 

Гроші та їхні еквіваленти

 

Готівкові кошти в касі підприємства, на поточних та інших рахунках у банках, які можуть бути вільно використані для поточних операцій. Також сюди входять грошові кошти в дорозі, електронні гроші, еквіваленти грошей. А також депозити та цінні папери з терміном погашення до 3 місяців.

 

EBITDA і EBIT

 

Про що мова?

EBIT, для малих компаній – прибуток до вирахування відсотків і податків.

EBITDA, для великих компаній – прибуток до вирахування відсотків, податків і амортизації.

Чому це важливо?

Параметр EBITDA дозволяє розраховувати, чи може фірма погасити борги коштом своїх операційних доходів. Він використовується для оцінювання рентабельності вкладень і можливості самофінансування. Тобто чим цей показник вищий – тим краще.

EBITDA дозволяє порівнювати компанії незалежно від типу та облікової політики. На порівняння не впливають розмір інвестицій, кредитне навантаження й режим оподаткування.

 

Відношення Чистого боргу до EBITDA

 

Коефіцієнт чистої заборгованості до EBITDA – це коефіцієнт боргу, який показує скільки років знадобиться компанії, щоб повернути свій борг. За умови, якщо чистий борг та EBITDA будуть постійними.

Коефіцієнт чистого боргу до EBITDA популярний в аналітиків, оскільки враховує здатність компанії зменшити свій борг. При нормальному фінансовому стані організації, значення даного коефіцієнта не повинно перевищувати "3". Якщо значення коефіцієнта перевищує "4" або "5", це свідчить про занадто велике боргове навантаження на підприємство і можливі проблеми з погашенням боргів. Для підприємств з таким високим значенням коефіцієнта проблематично залучити додаткові позикові кошти.

Для підприємств малої форми звітності замість "Net Debt/EBITDA" рахується показник "Net Debt/EBIT"


 

📈 Аналіз ринків в дії:

 

1. ТОП 1000 компаній України за доходами 

2. Зброя та військова техніка: які вітчизняні компанії в ТОПі за виручкою та часткою експорту в 2020-му році?

3. Що можна дізнатися про власників компаній з мікрокредитування? 

 

Усі тарифні плани системи YouControl передбачають можливість аналізу ситуації на ринку. Але найбільш повно інструменти для аналізу ринків представлені в однойменному тарифі "Аналіз ринків" який запропонований у трьох "комплектаціях". Інструмент можна протестувати безоплатно. 

 


Хочу протестувати інструмент безкоштовно Передзвоніть мені
Поділитися:

Читайте також:

Статті 14 липня 2021 р.

Фінансовий моніторинг фізичних осіб: як не наразитися на штрафи

У 2020 році були внесені зміни до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму". Відповідно до нових правил, суб'єкти первинного фінансового моніторингу (СПФМ) мають проводити перевірку своїх клієнтів. Тому фізосіб будуть перевіряти під час укладання угод та проведення фінансових операцій.

Статті 2 липня 2021 р.

І так зійде: шкідливі поради при роботі з контрагентами

Критичне мислення – корисний інструмент для прийняття рішень, "ексклюзивно" властивий людям, на відміну від комп'ютерів. Здатність брати інформацію під сумнів – основа творчості, аналізу, пошуку нових рішень, в тому числі в бізнесі. У цій статті розглянемо "альтернативні" підходи до роботи з контрагентами і ділової розвідки. Що, якщо…   1. Не перевіряти статус компанії.   ⚡️Чим ризикуєте:

Новини 1 липня 2021 р.

Моніторинг контрагентів: не втомлюється, нічого не забуває, не підводить

Моніторинг невпинно працює для вас 24/7, тримаючи руку на пульсі компаній. Ми допрацювали його, суттєво розширили функції та розповідаємо про його нові можливості! Спойлер: тепер сповіщення про зміни компаній та фізосіб можна отримувати в месенджери. Але це тільки одне з оновлень.   Моніторинг – це бот, що стежить за компаніями, фіксує зміни у відкритих реєстрах, формує для вас звіт, економить час і нічого не випускає з уваги.   Що саме робить Моніторинг?  

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’