YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
  • Рішення
  • Продукти
  • Ресурси
  • Компанія
  • Тарифи

Не знаєте з чого почати?

Наш консультант допоможе підібрати правильне рішення відповідно до ваших задач

Замовити дзвінок

Професійний розвиток з YouControl

Експертні дослідження, вебінари на найактуальніші теми, професійні курси з бізнес-розвідки та багато іншого

Читати дослідження YC
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Статті 31 липня 2020 р.

Як перевірити кандидата на роботу і не потрапити в пастку "повних тезок"

Поділитися:
Як перевірити кандидата на роботу і не потрапити в пастку "повних тезок"

Як відокремити повних тезок під час перевірки? Спеціально для кадровиків ми підготували інструкцію!

Нещодавно служба безпеки одного підприємства перед працевлаштуванням людини в компанію здійснила перевірку наявних даних про неї й виявила судові документи, де було вказано особу з аналогічним ПІБ. У результаті, кандидату “приписали” навмисне вбивство і 8 років ув’язнення з подальшим достроковим звільненням та відмовили у працевлаштуванні. От тільки фахівці СБ зовсім проігнорували можливість повного збігу за ПІБ, ретельну звірку та аналіз інших даних.

Одне з перших правил — це відокремити повних тезок від особи, що перевіряється”, — коментує ситуацію керівник детективного агентства "Бюро Рись" Руслан Болгов, і додає: “Влаштовуючись на роботу, людина дає згоду на обробку її персональних даних. Я теж здійснюю перевірку фізичних осіб. Але всю інформацію, яку збираєш про людину, необхідно ретельно перевіряти”.

 

То як необхідно було здійснювати перевірку, щоб не обмовити кандидата?

Перевіряючи у відкритих джерелах дані про особу, можна натрапити на її повну тезку (особу, у якої прізвище, ім’я та по батькові повністю збігається). Як виключити осіб з аналогічним ПІБ, розповів Юрій Томін, аналітик та комплаєнс-офіцер YouControl, системи для перевірки контрагентів.

Для виключення збігів, що трапляються у судових справах, потрібно звертати увагу на такі непрямі докази зв'язку:

1) місце знаходження судових органів, що виносили рішення по особах. Ймовірно, розташування суду має збігатися з містом або районом реєстрації/проживання особи, яку ви перевіряєте, проте такий збіг не обов'язковий;

2) інші сторони по справі. Можна зіставити їх з ПІБ родичів або знайомих особи, котру перевіряєте;

3) описова частина судового документу по справі, в якій зазвичай фігурують додаткові ідентифікатори, такі як: уродженцем якої країни та якого міста є особа; її сімейний стан; кількість дітей; освіта чи місце роботи та займана посада; марка автомобілю, у випадку наявних порушень, пов'язаних із ДТП; місто чи адреса скоєння злочину тощо.

Також слід розуміти взагалі поширеність ПІБ, оскільки деякі є дуже поширеними, навіть в межах міста, а деякі — унікальні на всю Україну. Це може значно полегшити аналіз даних. Для інших видів даних, в яких пошук відбувається лише за ПІБ (наприклад, директори в компанії, боржники Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, участь у виборах, фінансування партій, корупційні правопорушення та звільнення за люстрацією), також можуть бути збіги. Тут слід звертати увагу на такі дані: місце роботи та/або займана посада на час актуальності запису; КВЕД та адресу юридичної особи та її учасників, з якою пов'язане ПІБ; адресу органу, який фігурує у записі.

 

На біс: додаткові дані для перевірки

Наявність коду ІПН фізособи допоможе перевірити, чи володіє вона нерухомістю або авто, та уточнити певні критерії збігу за простроченими борговими зобов’язаннями. Якщо ви встановили зв'язок особи, котру перевіряєте, з певною компанією (наприклад, особа була керівником) — обов'язково перевіряйте ділову репутацію такої компанії, оскільки виявлені ризик-фактори юридичної особи можуть бути викликані саме діяльністю її керівника. Зіставляйте часові періоди зайняття посади з періодами виявлених порушень.

Наостанок, хочемо додати, що відкриті дані — це, перш за все, дані, які потребують аналізу. Не можна поверхнево сприймати отриману інформацію та “ставити діагноз”. Остаточне рішення про співпрацю має бути зваженим й прийматися на основі перевірки та дослідження всіх наявних даних.

Поділитися:

Читайте також:

Статті 31 грудня 2021 р.

Україна trend-setter відкритих даних Європи: яка роль бізнесу?

Напередодні новорічних свят Європейський портал відкритих даних опублікував результати щорічного дослідження Open Data Maturity 2021. Цього року Україна піднялася на 11 позицій в рейтингу і закріпилася на 6-му місці серед 34 країн Європи, з почесним статусом trend-setter. Рівень зрілості сфери відкритих даних – 94%. Чи все так чудово в Україні з відкритими даними насправді та як бізнес здатен впливати на розвиток цієї сфери ‒ розповів виданню Мind засновник і СЕО YouControl, Сергій Мільман

Новини 10 грудня 2021 р.

YouControl запустив безоплатний інструмент з перевірки учасників закупівель в один клік

З 1 січня 2022 року вступають в силу зміни до Закону України "Про Публічні закупівлі". До уповноважених з публічних закупівель застосовуватиметься персональна відповідальність: від штрафів до позбавлення волі. Для уникнення таких ситуацій, підвищення ефективності тендерних закупівель та здійснення громадського контролю, фахівці YouControl розробили спеціальний інструмент ‒ "Аналіз тендерів".

Новини 9 грудня 2021 р.

"Аналіз тендерів": ідеальний інструмент перевірки публічних закупівель від YouControl

"Аналіз тендерів" – новий безоплатний інструмент YouControl для перевірки учасників тендерів, виявлення несумлінних компаній та проведення чесних та вигідних закупівель.   Ініціатор публічних закупівель має перевіряти учасників на відповідність до вимог закону.  Для належної перевірки потрібна інформація з відкритих та доступних джерел, отримання якої з розрізнених реєстрів займає багато часу.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’