YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
  • Рішення
  • Продукти
  • Ресурси
  • Компанія
  • Тарифи

Не знаєте з чого почати?

Наш консультант допоможе підібрати правильне рішення відповідно до ваших задач

Замовити дзвінок

Професійний розвиток з YouControl

Експертні дослідження, вебінари на найактуальніші теми, професійні курси з бізнес-розвідки та багато іншого

Читати дослідження YC
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Статті 29 січня 2024 р.

Як перевірити інформацію про клієнта відповідно до Постанови НБУ №26 з YouControl

Поділитися:
Як перевірити інформацію про клієнта відповідно до Постанови НБУ №26 з YouControl

Вимоги фінансового моніторингу, які в тому числі встановлені Національним банком України, регулярно доповнюються.Суб’єкти фінмоніторингу мають враховувати всі актуальні вимоги та дотримуватися їх. Система YouControl має необхідний функціонал, щоб відповідати вимогам фінмоніторингу та уникати застосування заходів впливу за його порушення.

 

Постанова НБУ №26 від 16.03.2023 “Про розкриття інформації щодо зв’язків клієнтів із державою, що здійснює збройну агресію проти України” вимагає від банків України та філій іноземних банків в Україні виявляти зв’язки клієнтів та їх контрагентів із державою, що здійснює збройну агресію проти України. 

 

Недотримання законодавства у сфері фінмоніторингу тягне застосування заходів впливу до порушника. Зокрема, за 8 місяців 2023 року фінансові компанії (суб’єкти фінмоніторингу) отримали 96 штрафів загальною сумою 187 млн гривень. Найбільший штраф був накладений на фінансову компанію і становив 73 млн 600 тис. грн. Другий за розміром штраф за невиконання вимог фінмоніторингу – 64 млн грн – отримав банк.

 

Крім штрафів та письмових застережень регулятор може застосовувати до порушників фінмоніторингу інші види заходів впливу. Наприклад, у серпні 2023 року було прийнято рішення про відкликання ліцензії та ліквідації двох банків: Айбокс банк та Конкорд.

 

Зважаючи на тенденцію вживання покарань регулятором за нехтування вимогами фінансового моніторингу, банкам потрібно особливо ретельно підходити до перевірок своїх клієнтів. 
 

Докладно: Що варто знати про фінансовий моніторинг

 

Дотримання вимог Постанови № 26: перевірка контрагента в YouControl

 

Банкам, які є суб’єктам первинного фінмоніторингу, треба налаштувати власні робочі процеси відповідно актуальним вимогам. Зокрема, виявляти та документувати інформацію про зв’язки клієнтів та їх контрагентів з країною-агресором та громадянами/резидентами такої держави, як це регулюється Постановою НБУ № 26. 

 

YouControl – рішення, яке допоможе якісно та комплексно здійснювати перевірку контрагентів для відповідності вимогам Постанови № 26 та іншим вимогам законодавства у сфері фінмоніторингу.


YouControl агрегує максимум даних, які показують можливу приналежності клієнта до країни-агресора, а також приховані звʼязки клієнта завдяки функціоналу “Пошук звʼязків”.

Нижче наведений перелік умов, в яких банк повинен забезпечувати виявлення та документування інформації про зв’язки з державою, що здійснює збройну агресію проти України (далі – держава-агресор). Розглянемо на практиці вимоги цієї Постанови та можливості системи YouControl для їх ефективного виконання.

 

Наявність клієнтів-юридичних осіб, які створені та зареєстровані відповідно до законодавства держави-агресора

 

В Досьє юридичної особи в системі YouControl вказуються повні реєстраційні дані, зокрема місцезнаходження.

 

 

Клієнти, учасником (акціонером) яких є держава-агресор

 

В Досьє юридичної особи в системі YouControl вказуються повні реєстраційні дані, зокрема перелік учасників (акціонерів).

 

 

Клієнти, кінцевим бенефіціарним власником, учасником (акціонером) яких є громадянин держави, та/або особа, місцем постійного проживання (перебування, реєстрації) якої є держава-агрессор
 

Клієнти, які є юридичними особами, у структурі управління та/або керівником яких є громадянин держави-агресора

 

В Досьє юридичної особи в системі YouControl міститься інформація про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи, її керівників та учасників. Вказаних фізичних осіб також додатково можна перевірити за допомогою інструменту “Перевірка фізичних осіб”.

 

Клієнти, які мають ділові відносини з громадянином держави-агресора, або з юридичною особою, створеною та зареєстрованою відповідно до її законодавства

 

В розділі "Пов'язані особи" відображається інформація про фізичних осіб, які можуть впливати на умови або економічні результати діяльності юридичної особи. Це може бути також інформація про керівництво та персонал компанії. 

 

При цьому, відображається публічна інформація у формі відкритих даних:

  • про фізичних осіб, які пов’язані  із даним контрагентом станом на визначену дату;

  • про фізичних осіб, які були пов’язані і мали відповідні статуси із даним контрагентом станом на визначену дату в минулому.

 

Клієнти,  які є юридичними особами, що мають дочірні компанії, філії, представництва та/або інші відокремлені підрозділи на території держави-агресора.

 

Інструмент "Зв’язки PRO"  аналізує та відображає інформацію про зв’язки між суб’єктами господарювання, що можуть впливати на умови або економічні результати їхньої діяльності чи діяльності осіб, яких вони представляють.

 

Клієнти, джерело коштів яких походить з держави-агресора

 

Інструмент Експрес-аналіз миттєво звертає увагу на ризикові фактори щодо контрагента, які вимагають особливої уваги. Система перевіряє діяльність контрагента за 500+ факторами, отже жоден аспект не залишиться не проаналізованим. 

 

Окрема увага звертається на зв’язок з підсанкційними особами, фактори фінмоніторингу, належну обачність та рівень надійності партнера.

 

Чому саме YouControl зручний для виконання вимог фінмоніторингу

 

Інформаційно-аналітична система YouControl містить дані та функціонал для повної перевірки контрагентів. При цьому вся інформація міститься в одній системі, а автоматизація процесів перевірки в декілька разів скорочує час на пошук даних та підвищує точність завдяки виключенню з процесу людського фактора. 

YouControl дозволяє перевіряти та здійснювати автоматичний моніторинг фізичних осіб та бенефіціарів, акціонерів та учасників, юридичних осіб. Можливості YouControl спрямовані на оптимізацію робочих процесів та захист від ризиків співпраці з контрагентами.

Використовуйте YouControl для прийняття зважених професійних рішень.

Спробуйте розширену тестову версію YouControl для перевірки ваших контрагентів. 

Поділитися:

Читайте також:

Статті 31 грудня 2021 р.

Україна trend-setter відкритих даних Європи: яка роль бізнесу?

Напередодні новорічних свят Європейський портал відкритих даних опублікував результати щорічного дослідження Open Data Maturity 2021. Цього року Україна піднялася на 11 позицій в рейтингу і закріпилася на 6-му місці серед 34 країн Європи, з почесним статусом trend-setter. Рівень зрілості сфери відкритих даних – 94%. Чи все так чудово в Україні з відкритими даними насправді та як бізнес здатен впливати на розвиток цієї сфери ‒ розповів виданню Мind засновник і СЕО YouControl, Сергій Мільман

Новини 10 грудня 2021 р.

YouControl запустив безоплатний інструмент з перевірки учасників закупівель в один клік

З 1 січня 2022 року вступають в силу зміни до Закону України "Про Публічні закупівлі". До уповноважених з публічних закупівель застосовуватиметься персональна відповідальність: від штрафів до позбавлення волі. Для уникнення таких ситуацій, підвищення ефективності тендерних закупівель та здійснення громадського контролю, фахівці YouControl розробили спеціальний інструмент ‒ "Аналіз тендерів".

Новини 9 грудня 2021 р.

"Аналіз тендерів": ідеальний інструмент перевірки публічних закупівель від YouControl

"Аналіз тендерів" – новий безоплатний інструмент YouControl для перевірки учасників тендерів, виявлення несумлінних компаній та проведення чесних та вигідних закупівель.   Ініціатор публічних закупівель має перевіряти учасників на відповідність до вимог закону.  Для належної перевірки потрібна інформація з відкритих та доступних джерел, отримання якої з розрізнених реєстрів займає багато часу.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’