Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Статті 7 жовтня 2021 р.

Як перевірити договір без юриста

Поділитися:
Як перевірити договір без юриста

Деякі документи складні та вимагають обов'язкової участі юриста. Але далеко не всі. Ми в жодному разі не пропонуємо "бойкотувати" професіоналів, але хочемо трохи полегшити завдання, якщо доведеться підписати договір самостійно. Розповімо, як перевірити безпечність договору, не маючи юридичної кваліфікації.

 

Який договір можна перевірити самостійно

 

Чим більш специфічний і складний договір – тим важливіша участь юриста при його укладенні. Однак так звані "рамкові" угоди, здебільшого шаблонні, дають змогу сторонам укласти угоду самостійно.

Головне – така угода не має порушувати законодавство, а особа, яка його укладає, повинна мати повноваження.

 

Як швидко перевірити договір без юриста

 

Припустимо, ви укладаєте договір із контрагентом, що надає послуги з логістики. Перед тим, як підписати договір, проаналізуйте його текст у такому порядку:

 

Реєстраційні дані, статус, термін існування

Звірте назву компанії (повну й коротку), ЄДРПОУ. На ринку можуть працювати компанії зі схожою назвою, але з різних регіонів. Одна зайва буква, і Ви уклали договір із компанією із Запоріжжя, а не Києва.

Й обов'язково переконайтеся в актуальному статусі юрособи або ФОП – чи не перебуває в статусі припинення.

 

Уповноважені особи

Документи підписує директор на підставі установчих документів. Інші співробітники мають право підписувати договори за умови відповідних повноважень. Відомості про ці повноваження, вказівка на ​​бенефіціарів та відомості про органи управління юридичної особи вказані в огляді досьє контрагента в системі YouControl.

 

Умови договору

Перевірте істотні умови договору, адже без них договір вважається неукладеним. Істотні умови договору – це необхідні за законом умови або предмет договору. У кожного типу договору свої істотні умови.

Кількість, ціна, технічні характеристики та назва товару, терміни постачання; адреса, площа, ціна та кадастровий номер приміщення – залежно від предмета договору перевіряйте додаткові важливі умови.

Умови не повинні суперечити закону або звужувати права сторін порівняно із законом. Наприклад, згідно із законом, покупець має право повернути товар протягом 14 днів. Тому в договорі не повинно бути інших термінів.

 

Права, обов'язки та відповідальність сторін

Переконайтеся, що написане збігається з тим, про що домовилися на словах. А також, що статутний капітал контрагента покриває суму можливої дебіторської заборгованості.

 

Спосіб вирішення конфліктів

Наприклад, як сторони надсилають одна одній претензійні листи; як будуть вирішуватися можливі спірні моменти; у якому регіоні буде розглядатися судова справа в разі її початку.

 

Реквізити та контактні дані обох сторін

Адреса реєстрації.

ІПН.

ЄДРПОУ.

Номер розрахункового рахунку.

 

Уважно перевіряйте реквізити контрагента й перевірте їх через систему YouControl, щоб уникнути ризикованої співпраці, вчасно дізнавшись про недобросовісність або проблеми в господарській діяльності потенційного контрагента. Якщо є фактори ризику – про них повідомить розділ досьє "Експрес-аналіз".

Наведеного вище переліку критеріїв досить для перевірки більшості базових договорів. При укладенні договору купівлі/продажу потрібно також переконатися в наявності в продавця відповідного майна. Нерухомість і/або транспорт повинні бути офіційно зареєстровані на цього власника, що вказано в реєстрах і в досьє YouControl (вкладка Власність).


Перевірити надійність контрагента зараз.

Поділитися:

Читайте також:

Статті 14 липня 2021 р.

Фінансовий моніторинг фізичних осіб: як не наразитися на штрафи

У 2020 році були внесені зміни до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму". Відповідно до нових правил, суб'єкти первинного фінансового моніторингу (СПФМ) мають проводити перевірку своїх клієнтів. Тому фізосіб будуть перевіряти під час укладання угод та проведення фінансових операцій.

Статті 2 липня 2021 р.

І так зійде: шкідливі поради при роботі з контрагентами

Критичне мислення – корисний інструмент для прийняття рішень, "ексклюзивно" властивий людям, на відміну від комп'ютерів. Здатність брати інформацію під сумнів – основа творчості, аналізу, пошуку нових рішень, в тому числі в бізнесі. У цій статті розглянемо "альтернативні" підходи до роботи з контрагентами і ділової розвідки. Що, якщо…   1. Не перевіряти статус компанії.   ⚡️Чим ризикуєте:

Новини 1 липня 2021 р.

Моніторинг контрагентів: не втомлюється, нічого не забуває, не підводить

Моніторинг невпинно працює для вас 24/7, тримаючи руку на пульсі компаній. Ми допрацювали його, суттєво розширили функції та розповідаємо про його нові можливості! Спойлер: тепер сповіщення про зміни компаній та фізосіб можна отримувати в месенджери. Але це тільки одне з оновлень.   Моніторинг – це бот, що стежить за компаніями, фіксує зміни у відкритих реєстрах, формує для вас звіт, економить час і нічого не випускає з уваги.   Що саме робить Моніторинг?  

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’