YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
  • Рішення
  • Продукти
  • Ресурси
  • Компанія
  • Тарифи

Професійний розвиток з YouControl

Експертні дослідження, вебінари на найактуальніші теми, професійні курси з бізнес-розвідки та багато іншого

Читати дослідження YC
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або оберіть рішення, яке підходить саме вам.

Статті 1 квітня 2020 р.

Як перевірити чи оплачений статутний капітал компанії?

Поділитися:
Як перевірити чи оплачений статутний капітал компанії?

В теорії, статутний капітал відображає майновий стан компанії і, по суті, є гарантією погашення її заборгованості перед кредиторами. Тому обираючи контрагента, слід перевірити чи сплатила вона зареєстрований капітал в повному розмірі. До того ж, ця  інформація може попередити вас про ознаки фіктивності підприємства. 

З формування статутного капіталу починається, як правило, фінансово-господарська діяльність підприємства. Розмір статутного фонду товариства та порядок його виплати регламентується Законом України “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю” від 06.02.2018 № 2275-VIII. Згідно нього, розмір статутного капіталу дорівнює загальній сумі вартості вкладів учасників товариства і має бути внесений на рахунок компанії протягом шести місяців з моменту її державної реєстрації, якщо інше не передбачено статутом. У випадку прострочення виплати, учасникам може бути надано додатково тридцять днів для погашення заборгованості. 

Якщо по закінченню цього терміну, статутний капітал залишається неоплаченим,

законодавством передбачені можливі наслідки. Їх реалізація покладена на розсуд  загальних зборів учасників товариства, які можуть прийняти одне із рішень: 

•  про виключення учасника товариства, який має заборгованість із внесення вкладу;

•  про зменшення статутного капіталу товариства на розмір несплаченої частини частки учасника товариства;

•  про перерозподіл несплаченої частки між іншими учасниками товариства без зміни розміру статутного капіталу товариства та сплату такої заборгованості відповідними учасниками;

•  про ліквідацію товариства.

Але прийняти таке рішення – не обов’язок, а право загальних зборів учасників. Тому факт несплати зареєстрованого статутного капіталу може бути проігнорований, як інколи і трапляється. 

Деякі підприємці навмисно реєструють “бажаний” розмір статутного капіталу, який не відповідає реальному стану речей. Це робиться для того, щоб підвищити інтерес інвесторів і створити хибне враження успішності їх діяльності. Сплатити вигаданий капітал, частіше за все, у організації просто немає можливості, а інколи і мети. 

Неправдиві дані часто використовуються для реєстрації фіктивних організацій, які можуть бути задіяні у шахрайській діяльності. Розпізнати ознаки фіктивності новоствореної фірми складніше, ніж тих, які вже встигли заробити собі репутацію. 

Щоб не наражати на небезпеку себе та свій бізнес, слід ретельно вивчати потенційних контрагентів. 

За допомогою YouControl і даних, отриманих аналітиками системи, можна перевірити розмір зареєстрованого статутного капіталу компанії та дізнатися, чи виплачений він у повному обсязі. 

 

 

Як здійснити перевірку даних?

Щоб отримати інформацію, знайдіть компанію, яка вас цікавить та відкрийте її досьє. 

В першу чергу слід дізнатися дату реєстрації та розмір статутного капіталу, який було внесено до реєстру. Це можна побачити в Огляді досьє в блоці  “Анкета”.

На прикладі видно, що компанія існує вже майже 4 роки, отже передбачений Законом, термін сплати вже минув. Нагадаємо, що статутний капітал має бути внесений в повному обсязі протягом 6 місяців з дня реєстрації товариства.

 

Далі, відкрийте розділ “Фінанси” та перейдіть у “Фінансові показники”. На екрані з’явиться інформація про фінансово-майновий стан за останній доступний період. Опустіться по сторінці нижче до блоку “Пасив” та знайдіть рядок “Неоплачений капітал”. 

Зверніть увагу! Фінансові показники мають діапазонні значення та відображаються в тис. грн.

Бачимо, що неоплачений капітал становить суму в діапазоні 9 000 000 - 10 000 000, яка збігається з розміром зареєстрованого статутного фонду компанії. Це означає, що він неоплачений.

 

Щоб дізнатися більше про фінансове здоров’я компанії, слід ознайомитися з іншими вкладками розділу “Фінанси”. Для швидкого та зручного аналізу скористайтесь ексклюзивним інструментом системи YouControl - FinScore. Детальніше про те, як він працює можна прочитати у статті Як проаналізувати фінансовий стан компанії за допомогою FinScore.

Оцініть фінансове здоров’я вашого контрагента вже зараз. Почати перевірку!

Поділитися:

Читайте також:

Статті 31 грудня 2021 р.

Україна trend-setter відкритих даних Європи: яка роль бізнесу?

Напередодні новорічних свят Європейський портал відкритих даних опублікував результати щорічного дослідження Open Data Maturity 2021. Цього року Україна піднялася на 11 позицій в рейтингу і закріпилася на 6-му місці серед 34 країн Європи, з почесним статусом trend-setter. Рівень зрілості сфери відкритих даних – 94%. Чи все так чудово в Україні з відкритими даними насправді та як бізнес здатен впливати на розвиток цієї сфери ‒ розповів виданню Мind засновник і СЕО YouControl, Сергій Мільман

Новини 10 грудня 2021 р.

YouControl запустив безоплатний інструмент з перевірки учасників закупівель в один клік

З 1 січня 2022 року вступають в силу зміни до Закону України "Про Публічні закупівлі". До уповноважених з публічних закупівель застосовуватиметься персональна відповідальність: від штрафів до позбавлення волі. Для уникнення таких ситуацій, підвищення ефективності тендерних закупівель та здійснення громадського контролю, фахівці YouControl розробили спеціальний інструмент ‒ "Аналіз тендерів".

Новини 9 грудня 2021 р.

"Аналіз тендерів": ідеальний інструмент перевірки публічних закупівель від YouControl

"Аналіз тендерів" – новий безоплатний інструмент YouControl для перевірки учасників тендерів, виявлення несумлінних компаній та проведення чесних та вигідних закупівель.   Ініціатор публічних закупівель має перевіряти учасників на відповідність до вимог закону.  Для належної перевірки потрібна інформація з відкритих та доступних джерел, отримання якої з розрізнених реєстрів займає багато часу.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’