Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Знаходьте клієнтів або партнерів та аналізуйте ринки з новим інструментом від YouControl Детальніше
Статті

Як аналізувати фінансову звітність компанії: коротко

28 травня 2021 р.

Як аналізувати фінансову звітність компанії: коротко

Фінансовий аналіз компанії – частина роботи з контрагентами. Він допомагає завчасно оцінити ефективність підприємства та зробити висновки про його діяльність. Ми підготували короткий перелік на що звертати увагу під час аналізу фінансової звітності компаній.

 

Прочитати баланс і звіт про фінансові результати не завжди достатньо для того, щоб зрозуміти фінансовий стан компанії.

 

Є кілька показників, які прямо вказують на результативність та фінансову стійкість юрособи:

Коефіцієнти ліквідності. Виражають здатність компанії швидко розрахуватися за зобов’язаннями. Для аналізу цього показника варто враховувати одразу декілька показників ліквідності (поточної, абсолютної, швидкої, acid test тощо).

Платоспроможність – це здатність компанії погашати довгострокові боргові зобов’язання терміном більше одного року. Серед показників платоспроможності в YouControl представлено коефіцієнт автономії (відношення власного капіталу до активів) та коефіцієнт покриття необоротних активів власним капіталом.

• Кредитне навантаження. Відношення чистого боргу до EBITDA – прибутку до вирахування витрат за відсотками, сплати податків та амортизаційних відрахувань. 

Високе кредитне навантаження говорить про те, що компанія більше схильна до бізнес-ризиків. Така компанія повинна мати високий прибуток, адже кредит треба буде повертати незалежно від ситуації на ринку.

Чиста маржа. Відношення валового прибутку до виручки. Цей коефіцієнт показує реальну прибутковість бізнесу компанії. Зміна маржі в порівнянні з минулим роком підкаже, як змінилася цінова політика та ефективність діяльності компанії.


Для холдингових компаній краще вивчати загальну звітність по всій групі компаній. Сам по собі холдинг діяльності не веде і по ньому не можна відобразити загальний дохід групи. Окремі компанії групи можуть виявитися збитковими, інші – прибутковими. Це залежить від особливостей структурування бізнесу групи.

 

Читати на тему: Новий Фінансовий скоринг – ще точніша оцінка фінансового стану компанії

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’