Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

YouControl запустив свій подкаст про людей в бізнесі!
35 хвилин концентрованої користі тут

Слухати
Статті

Ризики співпраці з контрагентами з країн із високим рівнем корупції

25 березня 2021 р.

Ризики співпраці з контрагентами з країн із високим рівнем корупції

Місцеперебування учасників або бенефіціарів компанії в так званих ризикових юрисдикціях викликає особливу увагу НБУ в рамках фінансового моніторингу. Ми присвятили цьому фактору окрему статтю. Весь цикл статей про ризик-фактори й положення Закону про фінансовий моніторинг ви знайдете в кінці статті.

 

"Індекс сприйняття корупції" (Corruption Perceptions Index) – це глобальний рейтинг країн щодо їх корумпованості. Індекс розглядає корупцію лише в державному секторі на підставі даних авторитетних міжнародних організацій і дослідницьких центрів. Ключовий показник індексу – кількість балів. Мінімальна оцінка – 0 балів – означає, що корупція фактично підміняє собою державу, максимальна – 100 балів – свідчить про те, що корупція майже відсутня в житті суспільства. Наприклад, лідерами Індексу сприйняття корупції у 2020 році були Данія й Нова Зеландія. Україна у 2020 році з 33 балами посіла 117 місце серед 180 країн рейтингу.

 

НБУ розцінює перебування компанії в країні з високим рівнем корупції як ризик-фактор із погляду фінансового моніторингу та зобов’язує регулярно перевіряти такі дані контрагентів. А Експрес-аналіз YouControl звертає вашу увагу на це при перевірці контрагента.

 

Чому це фактор ризику?

 

З погляду фінансового моніторингу, ідеться про "ризикові зв’язки" – тобто, про вашу ділову "охайність" у виборі бізнес-партнерів.

 

Через таке партнерство  перевіряючі органи можуть проводити перевірку для отримання податкової інформації щодо платників податків. Зокрема, по контрагентах, які беруть участь у ланцюжку постачань товарів, робіт, послуг, що є предметом контрольованих операцій. Інформація, отримана за результатами таких звірок, може бути підставою для проведення подальших позапланових перевірок, звернення в правоохоронні органи, штрафів.

 

Держави-члени ЄС можуть вводити власні обмеження щодо таких суб’єктів та їхніх партнерів. Контрагенти суб’єкта, до якого застосовані національні або міжнародні санкції, залежно від їхнього характеру можуть бути взагалі позбавлені можливості проведення з ним будь-яких транзакцій, зокрема розрахунків за договорами.

 

Це також є важливим для бізнесів, що розвивають міжнародні торговельні відносини. У західних країнах передбачені жорсткі покарання для компаній за те, що не змогли запобігти корупційним діям своїх ділових партнерів. Це одна з причин, чому американські та британські компанії не ризикують відкривати свої представництва в Україні і працювати з українськими компаніями. І якщо українська компанія прагне працювати без посередників на міжнародних ринках, з вигідними контрактами й залучати інвестиції, то вона повинна контролювати антикорупційні процеси.

 

По темі: "Компанія, яка використовує комплаєнс, викликає більше довіри".

 

Нарешті, торгівля з країнами з високим рівнем корупції збільшує ймовірність вашого попадання до санкційних списків, зокрема через порушення міжнародного законодавства щодо фінансування тероризму та відмивання коштів, отриманих злочинним шляхом.

 

Як дізнатися про походження компаній із ризикової юрисдикції

 

Належність нерезидента до відповідної юрисдикції показується в досьє контрагента насамперед в Експрес-аналізі.

 

Для початку перевірки введіть назву компанії або її ідентифікаційний код (ЄДРПОУ) у рядок пошуку на головній сторінці.

 

Коли на екрані з’явиться досьє компанії, результати Експрес-аналізу будуть у самому його початку у вигляді переліку факторів ризику і трьох вкладок. А більш детальні відомості – у вкладці "Огляд досьє ⇛ Учасники та бенефіціари", зокрема адреса засновника.

 

Таким чином процес перевірки контрагентів стає швидким і зручним навіть якщо раніше ви ніколи не проводили бізнес-розвідку.

 

Це одна із серії статей про ризик-фактори. Інші статті:

 

1. Що якщо в контрагента немає ліцензії?

2. Перевірка керівника перед укладенням договору з компанією.

3. Як і навіщо перевіряти повноваження директора.

4. Ризикові види діяльності контрагента.

5. Про що свідчать часті зміни в документах компанії.

6. Ризики співпраці з неплатниками податків.

7. Чому важлива репутація контрагента.

8. Контрагент у країн із високим рівнем корупції – ви тут.

9. Ризики щодо статутного капіталу контрагента – скоро.


 

Почніть перевірку просто зараз!

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’