YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
  • Рішення
  • Продукти
  • Ресурси
  • Компанія
  • Тарифи

Професійний розвиток з YouControl

Експертні дослідження, вебінари на найактуальніші теми, професійні курси з бізнес-розвідки та багато іншого

Читати дослідження YC
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або оберіть рішення, яке підходить саме вам.

Статті 25 березня 2021 р.

Ризики співпраці з контрагентами з країн із високим рівнем корупції

Поділитися:
Ризики співпраці з контрагентами з країн із високим рівнем корупції

Місцеперебування учасників або бенефіціарів компанії в так званих ризикових юрисдикціях викликає особливу увагу НБУ в рамках фінансового моніторингу. Ми присвятили цьому фактору окрему статтю. Весь цикл статей про ризик-фактори й положення Закону про фінансовий моніторинг ви знайдете в кінці статті.

 

"Індекс сприйняття корупції" (Corruption Perceptions Index) – це глобальний рейтинг країн щодо їх корумпованості. Індекс розглядає корупцію лише в державному секторі на підставі даних авторитетних міжнародних організацій і дослідницьких центрів. Ключовий показник індексу – кількість балів. Мінімальна оцінка – 0 балів – означає, що корупція фактично підміняє собою державу, максимальна – 100 балів – свідчить про те, що корупція майже відсутня в житті суспільства. Наприклад, лідерами Індексу сприйняття корупції у 2020 році були Данія й Нова Зеландія. Україна у 2020 році з 33 балами посіла 117 місце серед 180 країн рейтингу.

НБУ розцінює перебування компанії в країні з високим рівнем корупції як ризик-фактор із погляду фінансового моніторингу та зобов’язує регулярно перевіряти такі дані контрагентів. А Експрес-аналіз YouControl звертає вашу увагу на це при перевірці контрагента.

 

Чому це фактор ризику?

 

З погляду фінансового моніторингу, ідеться про "ризикові зв’язки" – тобто, про вашу ділову "охайність" у виборі бізнес-партнерів.

Через таке партнерство  перевіряючі органи можуть проводити перевірку для отримання податкової інформації щодо платників податків. Зокрема, по контрагентах, які беруть участь у ланцюжку постачань товарів, робіт, послуг, що є предметом контрольованих операцій. Інформація, отримана за результатами таких звірок, може бути підставою для проведення подальших позапланових перевірок, звернення в правоохоронні органи, штрафів.

Держави-члени ЄС можуть вводити власні обмеження щодо таких суб’єктів та їхніх партнерів. Контрагенти суб’єкта, до якого застосовані національні або міжнародні санкції, залежно від їхнього характеру можуть бути взагалі позбавлені можливості проведення з ним будь-яких транзакцій, зокрема розрахунків за договорами.

Це також є важливим для бізнесів, що розвивають міжнародні торговельні відносини. У західних країнах передбачені жорсткі покарання для компаній за те, що не змогли запобігти корупційним діям своїх ділових партнерів. Це одна з причин, чому американські та британські компанії не ризикують відкривати свої представництва в Україні і працювати з українськими компаніями. І якщо українська компанія прагне працювати без посередників на міжнародних ринках, з вигідними контрактами й залучати інвестиції, то вона повинна контролювати антикорупційні процеси.

 

По темі: "Компанія, яка використовує комплаєнс, викликає більше довіри".

 

Нарешті, торгівля з країнами з високим рівнем корупції збільшує ймовірність вашого попадання до санкційних списків, зокрема через порушення міжнародного законодавства щодо фінансування тероризму та відмивання коштів, отриманих злочинним шляхом.

 

Як дізнатися про походження компаній із ризикової юрисдикції

 

Належність нерезидента до відповідної юрисдикції показується в досьє контрагента насамперед в Експрес-аналізі YouControl.

Для початку перевірки введіть назву компанії або її ідентифікаційний код (ЄДРПОУ) у рядок пошуку на головній сторінці.

Коли на екрані з’явиться досьє компанії, результати Експрес-аналізу будуть у самому його початку у вигляді переліку факторів ризику і трьох вкладок. А більш детальні відомості – у вкладці "Огляд досьє ⇛ Учасники та бенефіціари", зокрема адреса засновника.

Таким чином процес перевірки контрагентів стає швидким і зручним навіть якщо раніше ви ніколи не проводили бізнес-розвідку.

 

Це одна із серії статей про ризик-фактори. Інші статті:

 

1. Що якщо в контрагента немає ліцензії?

2. Перевірка керівника перед укладенням договору з компанією.

3. Як і навіщо перевіряти повноваження директора.

4. Ризикові види діяльності контрагента.

5. Про що свідчать часті зміни в документах компанії.

6. Ризики співпраці з неплатниками податків.

7. Чому важлива репутація контрагента.

8. Контрагент у країн із високим рівнем корупції – ви тут.

9. Ризики щодо статутного капіталу контрагента.


Почніть перевірку просто зараз!

Поділитися:

Читайте також:

Статті 31 грудня 2021 р.

Україна trend-setter відкритих даних Європи: яка роль бізнесу?

Напередодні новорічних свят Європейський портал відкритих даних опублікував результати щорічного дослідження Open Data Maturity 2021. Цього року Україна піднялася на 11 позицій в рейтингу і закріпилася на 6-му місці серед 34 країн Європи, з почесним статусом trend-setter. Рівень зрілості сфери відкритих даних – 94%. Чи все так чудово в Україні з відкритими даними насправді та як бізнес здатен впливати на розвиток цієї сфери ‒ розповів виданню Мind засновник і СЕО YouControl, Сергій Мільман

Новини 10 грудня 2021 р.

YouControl запустив безоплатний інструмент з перевірки учасників закупівель в один клік

З 1 січня 2022 року вступають в силу зміни до Закону України "Про Публічні закупівлі". До уповноважених з публічних закупівель застосовуватиметься персональна відповідальність: від штрафів до позбавлення волі. Для уникнення таких ситуацій, підвищення ефективності тендерних закупівель та здійснення громадського контролю, фахівці YouControl розробили спеціальний інструмент ‒ "Аналіз тендерів".

Новини 9 грудня 2021 р.

"Аналіз тендерів": ідеальний інструмент перевірки публічних закупівель від YouControl

"Аналіз тендерів" – новий безоплатний інструмент YouControl для перевірки учасників тендерів, виявлення несумлінних компаній та проведення чесних та вигідних закупівель.   Ініціатор публічних закупівель має перевіряти учасників на відповідність до вимог закону.  Для належної перевірки потрібна інформація з відкритих та доступних джерел, отримання якої з розрізнених реєстрів займає багато часу.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’