Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Статті

Передвиборчий сканер: як перевірити кандидатів за допомогою YC

6 жовтня 2020 р.

Передвиборчий сканер: як перевірити кандидатів за допомогою YC

Наприкінці жовтня на українців чекають непрості вибори та непростий вибір. Голосувати будемо за голів і депутатів сільських, селищних, міських рад.

 

Вибори пройдуть у 24 областях України, а також в 119 райрадах вперше після об'єднання районів в Україні. Їх перелік викладено в додатку до постанови Центральної виборчої комісії №176. Як не розгубитися перед вибором і зробити його максимально усвідомленим?

 

Кращий спосіб підготуватися до голосування – заздалегідь вивчити якомога більше інформації про кандидата. І навіть якщо ви вже визначилися з уподобаннями, ще досить часу, щоб більше дізнатися про кандидатів. А ми підкажемо, як і де отримати об'єктивні відомості.

 

Що можна дізнатися про кандидата перед виборами

 

Завдяки відкритим реєстрам, чимало відомостей про політиків є у загальному доступі. Кожен може перевірити:

 

•  яке майно є у кандидата;

•  хто його союзники;

•  з яким бізнесом пов'язаний кандидат;

•  чи замішане його ім'я в корупції або інших "непевних" ситуаціях.

 

Збирати ці дані по окремих реєстрах – довго, складно і практично неможливо для людини, що не звикла до ділової розвідки. Але ви можете скористатися перевіркою фізичних осіб на сайті YouControl і побачити всі дані реєстрів в одному досьє.

 

Як перевірити кандидата

 

Інструмент для перевірки фізичних осіб легко знайти на головній сторінці. У нього простий інтерфейс, а докладна стаття навчить вас проводити перевірку швидко та ефективно. Щоб дізнатися подробиці про будь-кого з кандидатів на майбутніх виборах, введіть його ПІБ в рядки пошуку. Через кілька секунд на екрані з'явиться досьє. На що в ньому звернути увагу?

 

В першу чергу, ми хочемо від політиків чесності. Тому почнемо з фактів. Припустимо, кандидат заявляє, що живе в невеликій квартирці на околиці. У розділі досьє "Нерухомість" ви побачите, якими об'єктами він володіє насправді (земельна ділянка, будинок тощо).

 

Сталість поглядів – важлива характеристика для політика. Блок досьє "ЦВК" дозволяє перевірити, до яких політичних партій він має відношення зараз і мав в минулому. Можна запросто відстежити, як змінювалися його політичні погляди та, відповідно, наскільки кандидат стійкий у своїх переконаннях.

 

Репутація – теж важливий аспект. Для її перевірки погляньте на згадки про політика в судових справах і виконавчих провадженнях (розділ досьє "Суди"). Тут ви побачите, в якій ролі він виступає: позивач, відповідач, а також якого роду справа розглядається. Податковий борг, корупційні скандали – все це також відіб'ється в досьє.

 

Податкова декларація– ще один виразний показник. Крім офіційно заявлених доходів, в ній вказуються члени сім'ї, бізнес-партнери та ті, хто володіє спільним майном.

 

До речі, щодо загального, і не тільки майна, але й інших зв'язків. Зв'язки з компаніями вказані у відповідному розділі досьє. Перейшовши в досьє компанії, можна побачити інших людей, які мають до неї відношення, а значить, – і до цікавого вам кандидата.

 

А ще під час перевірки кандидата можна "випадково" виявити факти його біографії, які він не афішує. Прикладом може бути кандидат на посаду міського голови Києва Андрій Пальчевський, бенефіціар компанії "Євролаб" (перевірка фізособи по ПІБ Пальчевський Андрій Іванович ⇒ пов'язані компанії ⇒ "ЄВРОЛАБ"/33103356). І мова зараз навіть не про те, що компанія зареєстрована в офшорній зоні, що легко побачити, перейшовши за посиланням в її досьє. Згадаймо, як президент України Володимир Зеленський проходив тест на COVID-19 саме в цій лабораторії. На питання про вибір установи Зеленський відповів, що не має ніякого відношення до Євролаб і керується виключно своєю довірою до цієї незалежної лабораторії.

 

Однак в особистому досьє Андрія Пальчевського в переліку пов'язаних компаній ми бачимо не тільки "Євролаб", але і ТОВ "Про життя" з Андрієм Пальчевським".

 

 

Переходимо в досьє компанії та бачимо, що вона входить до фінансово-промислової групи "Квартал 95", а співвласником і художнім керівником студії Володимир Зеленський був аж до обрання Президентом України.

 

 

А керівником ТОВ "Про життя" з Андрієм Пальчевським" є Борис Нахманович Шефір, чий рідний брат Сергій Нахманович Шефір є директором і засновником "Студії Квартал-95", а з 25 травня 2019 року – помічником президента України Володимира Зеленського.

 

Насправді така перевірка нерідко перетворюється на цікавий "квест". Різні варіанти його проходження ми нещодавно розглянули на вебінарі "Як аналізувати кандидатів, партії і їх зв'язку в YouControl".

 

 

Перевірка дає можливість тверезо поглянути на обіцянки та гасла, що проголошують політики. Так, ви не зможете перешкодити їм використовувати всю маркетингову "мішуру" перед виборами. Але отримаєте у своє розпорядження об'єктивні дані для зваженого рішення, за кого віддати свій голос.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’