Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Статті

Найбільш надійні банки під час карантину: ренкінг

2 вересня 2020 р.

Найбільш надійні банки під час карантину: ренкінг

Банківська система проявила неабияку стійкість до системних шоків, пов’язаних із коронакризою. Жоден банк за цей період не зазнав дефолту, касові та безготівкові операції здійснювались безперебійно, а вкладники мали змогу отримати назад свої кошти.

 

З якими показниками банківська система вийшла з карантину, та що може похитнути її надійніть у другому півріччі, «Мінфіну» розповів фінансовий аналітик YouControl Роман Корнилюк.

 

 

Банки не злякались кризи

 

YouControl оновив ренкінг фінансової стійкості банків України за підсумками другого кварталу 2020 року. Його результати засвідчили покращення показників фінансової стійкості системи.

 

Так, загальний обсяг регулятивного капіталу банків за ІІ квартал зріс на 15 млрд грн до 170,8 млрд грн, що безсумнівно є позитивом, адже це головна «подушка безпеки» для сектору.

 

Середній по ринку норматив адекватності капіталу Н2 зріс із 19,3 до безпрецедентних 21,9%, знижувались і середні значення нормативів великих кредитних ризиків Н8 (з 112 до 90%) та максимального розміру кредитного ризику за операціями з пов’язаними з банком особами (з 6 до 4% при максимально допустимому значенні 25%).

 

Показники ліквідності Н6 та LCR перебувають на достатньо високих рівнях. Це говорить, що запас коштів для виплат вкладникам та проведення грошово-кредитних операцій клієнтів достатній.

 

Загалом у ІІ кварталі спостерігався приріст депозитів населення на 2,5% до 626 млрд грн, що свідчить про достатній рівень довіри до банківської системи в період першої хвилі коронакризи.

 

 

Зони ризику

 

Ключове питання полягає у тому, чи вдасться зберегти цей висхідний тренд у другому півріччі 2020 року. Адже цілком можливі як нові макрофінансові шоки, так і реалізація поки що прихованих у балансах проблем з кредитними портфелями банків, в яких зростає частка NPLs (недіючих кредитів) через нездатність окремих позичальників оплачувати позики.

 

Оскільки так зване «стрес-тестування в реальних умовах» поки вдається пройти усім банкам на ринку, варто підкреслити, що всіх учасників ренкінгу від YouControl можна вважати достатньо надійними, а місце розташування банку в таблиці і його буква FInScore вказує лише на відносний рівень фінстійкості відносно інших банків.

 

З іншого боку, більш детальна оцінка фінансового стану банку може зацікавити тих консервативних клієнтів та партнерів банку, які турбуються з приводу посилення макрофінансової невизначеності під час другої хвилі коронакризи. Адже ніхто не наважиться з впевненістю прогнозувати, що кризовий удар наступного разу не виявиться більш руйнівним для банківського сектору.

 

Посилення уваги вкладників до факторів репутації та фінансової надійності банків проявляється в тому, що в першому півріччі 2020 року спостерігався тренд на перетік депозитів з багатьох вітчизняних банків у фінансові установи з державним чи європейським капіталом. Не рятують навіть підвищені відсоткові ставки локальних банків, які, навпаки, часто сприймаються вкладниками як додатковий сигнал ризиковості чи проблем із ліквідністю.

 

 

Лідери рейтингу

 

В оновленому ренкінгу YouControl найвищий індекс FinScore ‒ A. Він свідчить про мінімальну ймовірність настання несприятливих фінансових наслідків. Його отримали 12 банків, більшість з яких входять до складу міжнародних фінансових груп: ІНГ Банк Україна, Сітібанк, Райффайзен Банк Аваль, ОТП Банк, Дойче Банк ДБУ, Прокредит Банк, Ідея Банк, Кредобанк, Правекс-Банк, Креді Агріколь Банк, Укрсиббанк.

 

 

Найвищий індекс має також Приватбанк, що наразі демонструє найкраще поєднання фінпоказників серед банків з державним капіталом.

 

У порівнянні з минулим кварталом, два банки покинули групу А, втім вони перебувають на досить високих позиціях в групі B.

 

Мінфін

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’