Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Статті

Кого наймаємо: як перевіряти кандидатів на керівні посади

18 травня 2020 р.

Кого наймаємо: як перевіряти кандидатів на керівні посади

Нова людина в команді – це хороший знак, але водночас – ризик. Особливо якщо вона займе керівну посаду з великим впливом на процеси компанії. Навіть досвідчений HR-менеджер не може на 100% "просканувати" кандидата, що приховує факти про себе. Зате інструменти YouControl покажуть, якщо біографія претендента несе фактори ризику.

Перевірити потенційного співробітника за цим алгоритмом може HR-фахівець, співробітник служби безпеки або сам керівник підприємства, щоб запобігти збитку для репутації і добробуту компанії.

Щоб перевірити громадянина України перед прийомом в штат, відкрийте в особистому кабінеті сайту YouControl модуль YouControl People (Фізичні особи) ⇒ Перевірка і введіть його ПІБ у відповідні поля. Система надасть досьє про людину з декількох джерел – судового реєстру, реєстру МВС, ЄДРПОУ, реєстру боржників та інших.

У результатах пошуку зверніть особливу увагу на такі пункти:

     1. Перевірка МВС.

Якщо людина переховується від органів влади або в розшуку, ви побачите це в розділі. Навряд чи ви хочете бачити таку особу серед своїх співробітників.

     2. Перевірка СБУ.

Переконайтеся, що вашого кандидата не розшукує Служба безпеки України або що він не був її співробітником, який порушив присягу і перейшов на бік ворога.

     3. Судові справи.

Якщо людина фігурує в судових справах, ви побачите суть справи, дату і головне – є він відповідачем або позивачем. Якщо в результаті перевірки з'ясується, що вашого потенційного кандидата чекають суди, суть яких вказує на можливі шахрайські дії з його боку, – це привід задуматися, чи варто приймати таку людину в команду. Наприклад, краще не наймати в штат керівника фінансового відділу, який був замішаний в шахрайських схемах з грошима.

     4. Боржник.

За ПІБ можна дізнатися про борги перед банком, про конфіскацію майна. Вам доступні дані рішень Європейського суду з прав людини і виконавчих служб з Єдиного реєстру боржників і Автоматизованої системи виконавчих проваджень.

Прострочені заборгованості свідчать про халатне ставлення до своїх зобов'язань. Це означає, що таке ж відношення може бути до роботи, і показує надійність людини в цілому.

     5. Пов'язані компанії і ФОП.

Можливо, кандидат на посаду в компанії вже є учасником, керівником, підписантом, бенефіціаром в іншій компанії або зареєстрований як ФОП. Ви побачите список пов'язаних компаній, статус людини в цих компаніях і контактні дані.

Можете відразу натиснути на назву будь-якої з цих компаній і побачити їх досьє в YouControl, щоб перевірити на банкрутство, судові справи, присутність в санкційних і чорних списках. Причому не тільки українські, а й зарубіжні підприємства: функція YC International дозволяє перевіряти контрагентів з Великобританії, Німеччини, Франції та ще 17 країн.

     6. Корупціонери.

Перевірте, чи не робив кандидат на посаду корупційних діянь.

     7. Терористи. Санкції РНБОУ.

Терористичні дії, в тому числі їх фінансування – загроза національній безпеці і тягнуть за собою кримінальну відповідальність. Фізособи, внесені в списки терористів або які потрапили під санкції, несуть репутаційні ризики для компаній, які з ними співпрацюють.

     8. Очищення влади.

Переконайтеся, що ви не приймаєте на роботу колишнього держслужбовця, звільненого в результаті люстраційної перевірки. Службі безпеки підприємства потрібно бути в курсі, якщо здобувач не витримав люстраційну перевірку. Це може свідчити про неблагонадійність людини.

     9. Декларанти, НПД і пов'язані з ними особи.

Чи здавала людина декларацію в Національне агентство з попередження корупції; хто і яким чином пов'язаний з суб'єктом декларування (члени сім'ї, бізнес-партнери); чи є людина суб'єктом декларування, національним публічним діячем.

Ці відомості будуть особливо корисні співробітникам банківської сфери і всіх сфер, де можливе зловживання повноваженнями для легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом.

Також згідно з постановами НБУ і рекомендацій Державної служби фінансового моніторингу України, виявлення національних громадських діячів – частина запобігання та протидії відмиванню корумпованих активів.

Що ще можна перевірити?

Перевірте справжність диплома, отриманого в українському ВНЗ. Для цього після вказівки ПІБ увімкніть функцію "Окрема перевірка диплома" і заповніть поля, які з'являться на екрані.

Якщо ви знаєте серію і номер паспорта, переконайтеся, що він не зазначений як загублений чи викрадений. Для цього введіть його серію і номер у відповідне поле, попередньо переключивши тумблер "Перевірка паспорта" в активне положення. Таким чином ви одразу викриєте шахрая, який спробує скористатися неактуальним паспортом для працевлаштування або отримання кредиту.

Зверніть увагу! Через специфіку роботи реєстрів, знайдені записи можуть мати відношення до різних людей з однаковими ПІБ і не стосуватися конкретної особи, яку ви шукаєте. Щоб уточнити результати і знайти потрібну людину, використовуйте додаткову інформацію: дату народження, ІПН громадянина України.

Також в системі YouControl можна використовувати функцію моніторингу фізосіб. Це зручно для регулярного відстеження змін в діяльності партнерів, співробітників та інших людей, які вас цікавлять.

Спробуйте модуль перевірки фізичних осіб прямо зараз!

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’