YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
  • Рішення
  • Продукти
  • Ресурси
  • Компанія
  • Тарифи

Професійний розвиток з YouControl

Експертні дослідження, вебінари на найактуальніші теми, професійні курси з бізнес-розвідки та багато іншого

Читати дослідження YC
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або оберіть рішення, яке підходить саме вам.

Статті 18 грудня 2020 р.

Хто ризикує: огляд всесвітнього дослідження про економічні злочини та шахрайство

Поділитися:
Хто ризикує: огляд всесвітнього дослідження про економічні злочини та шахрайство

Шахраї в бізнесі – одіозні персонажі. Хтось про них лише чув, а комусь не пощастило стати їх жертвою. Хоча навряд чи в цьому випадку доречне поняття везіння – багато залежить від вас. Мінімізувати ризики або зовсім уникнути шахрайства можна за допомогою своєчасної перевірки контрагентів, ми постійно про це нагадуємо. І результати всесвітнього дослідження економічних злочинів і шахрайства від PWC за 2019–2020 роки підтверджують користь бізнес-розвідки.

 

За останні 24 місяці 51 % респондентів в Україні постраждали від шахрайства.

Цей показник вищий, ніж середній у світі (47 %), і виріс у порівнянні з 48 % у 2018 році.

 

•  Боротися з незаконним привласненням майна довелося 19 % респондентів;

•  Випробували на власному досвіді недобросовісну конкуренцію, порушення антимонопольного законодавства – 13 %;

•  зіткнулися із шахрайством у закупівлях – 13 %.

 

Суми збитків від шахраїв у бізнесі

 

Результатом різних видів шахрайства стали відчутні фінансові збитки:

•  25 % респондентів втратили до $50 000;

•  13 % респондентів зазнали збитків від $50 000 до $100 000;

•  13 % респондентів оцінюють свої збитки в обсязі від $100 000 до $1 млн;

•  9 % респондентів залишилися без $1 млн і більше.

 

Хто й що загрожує компаніям

 

Згідно з відповідями представників компаній, найбільше шкоди завдали зовнішні чинники – у 41 % випадків шахрайство походило від контрагентів, конкурентів та інших джерел за межами компанії.

 

Друге місце розділили між собою внутрішні загрози: в одних ситуаціях ними стали власні співробітники, в інших – співробітники в змові з третьою стороною.

 

При цьому, як ми знаємо з іншого дослідження, багато компаній вважають за краще проводити внутрішні розслідування, не повідомляючи про злочини правоохоронні органи. А якщо точніше, то лише 59 % українських організацій провели розслідування свого найгіршого випадку шахрайства. І лише третина повідомила про нього наглядову раду.

 

Як компанії захищають бізнес

 

Чи можна захистити бізнес від шахраїв? Відповідь: якщо не повністю убезпечити компанію, то значно знизити ризики можна. І почати треба з оцінки ризиків. Тим часом 22 % респондентів в Україні жодного разу не проводили оцінку ризиків за останні два роки. І майже половина респондентів не проводить взагалі або проводить тільки неформальну перевірку, постійний моніторинг своїх контрагентів.

 

Усього 3 % респондентів в Україні залучили зовнішнього форензік-експерта у відповідь на свій найгірший випадок шахрайства (в порівнянні з 20 % у світі). Тож першим кроком у бік безпеки може стати регулярний моніторинг ваших ділових контактів.

 

Функція моніторингу в системі YouControl дозволяє зробити це максимально просто – достатньо перевірити контрагента один раз, поставити його на моніторинг і дізнаватися про всі зміни в його господарській діяльності. А ще ефективніше – проводити не тільки перевірку контрагентів, а й аналізувати їх зв’язки з іншими компаніями та фігурами в бізнес-просторі. Для цього є модуль системи YouControl «Пошук зв’язків».

 

Захист від ризиків і збитків потрібно вибудовувати комплексно, з огляду на максимум доступних даних. І наша головна мета в YouControl – надати оптимальну систему інструментів для глибокої аналітики діяльності контрагентів, перспектив і ризиків співпраці з ними.


До системи.

Поділитися:

Читайте також:

Статті 31 грудня 2021 р.

Україна trend-setter відкритих даних Європи: яка роль бізнесу?

Напередодні новорічних свят Європейський портал відкритих даних опублікував результати щорічного дослідження Open Data Maturity 2021. Цього року Україна піднялася на 11 позицій в рейтингу і закріпилася на 6-му місці серед 34 країн Європи, з почесним статусом trend-setter. Рівень зрілості сфери відкритих даних – 94%. Чи все так чудово в Україні з відкритими даними насправді та як бізнес здатен впливати на розвиток цієї сфери ‒ розповів виданню Мind засновник і СЕО YouControl, Сергій Мільман

Новини 10 грудня 2021 р.

YouControl запустив безоплатний інструмент з перевірки учасників закупівель в один клік

З 1 січня 2022 року вступають в силу зміни до Закону України "Про Публічні закупівлі". До уповноважених з публічних закупівель застосовуватиметься персональна відповідальність: від штрафів до позбавлення волі. Для уникнення таких ситуацій, підвищення ефективності тендерних закупівель та здійснення громадського контролю, фахівці YouControl розробили спеціальний інструмент ‒ "Аналіз тендерів".

Новини 9 грудня 2021 р.

"Аналіз тендерів": ідеальний інструмент перевірки публічних закупівель від YouControl

"Аналіз тендерів" – новий безоплатний інструмент YouControl для перевірки учасників тендерів, виявлення несумлінних компаній та проведення чесних та вигідних закупівель.   Ініціатор публічних закупівель має перевіряти учасників на відповідність до вимог закону.  Для належної перевірки потрібна інформація з відкритих та доступних джерел, отримання якої з розрізнених реєстрів займає багато часу.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’