Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Статті

Хто платить найбільше податків до держбюджету: огляд

5 жовтня 2020 р.

Хто платить найбільше податків до держбюджету: огляд

YouControl підготував огляд великих платників податків спеціально для Юридичної газети Online.

 

До великих платників податків входять юрособи, у яких обсяг доходу від усіх видів діяльності перевищує 500 млн грн або загальна сума сплачених до Державного бюджету України податків перевищує 12 млн грн. За підрахунками, на початок 2020 року їх кількість складала 1629 юросіб.

 

 

Дані про великих платників були опубліковані Державною фіскальною службою України в січні. Однак за підрахунками аналітиків YouControl, системи для перевірки контрагентів, не всі з них “дожили” до вересня.

 

Станом на початок вересня 11 компаній зі списку знаходяться в стані припинення, по 4 підприємствам (ПАТ “Запоріжтрансформатор”, ПАТ “Білоцерківська теплоелектроцентраль”, ТОВ “Торговий дім Автокраз”, ТОВ “Марсєл енерджі Україна”) порушено справи про банкрутство і два (ПАТ “Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат” та ПАТ “Сумихімпром”) знаходяться на етапі санації.

 

З тих, які є зараз активними, тобто не перебувають у процесі припинення, найбільша кількість зареєстрована в Києві — 732 юрособи. З великим відривом як від столиці, так і від третього місця йде Дніпропетровська область, яка є місцем прописки 141 юрособи. “Бронза” дісталась Київський області з 86 юрособами. П'ятірку замикають Одеська та Львівська області з 71 та 66 компаніями відповідно. Варто також зауважити, що 15 юросіб зі списку великих платників податків є філіями Укрзалізниці або іноземних компаній.

 

Близько чверті великих платників працюють у галузі оптової торгівлі (405 юросіб), яка є однією з найбільш прибуткових за фінансовими даними 2019 року. У чотири рази менше, а саме 115 юросіб з енергетичної галузі (у т. ч. газопостачання), що також є логічним з огляду на монополізацію цього сегменту. Далі у списку найбільш популярних видів діяльності йдуть роздрібна торгівля та виробництво продуктів харчування з приблизно однаковою кількістю: 87 та 82 юрособи відповідно. З найменш популярних — по одному представнику у списку — є юрособи з таких галузей, як азартні ігри, ветеринарна діяльність, мистецтво, наукова діяльність, держуправління, текстильна промисловість.

 

 

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’