YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Статті 6 листопада 2023 р.

Експрес-аналіз контрагентів від YouControl: 12 обставин коли він знадобиться

Поділитися:
Експрес-аналіз контрагентів від YouControl: 12 обставин коли він знадобиться

Експрес-аналіз від YouControl автоматично сканує дані про компанії, вказуючи на моменти, які заслуговують особливої уваги. Виходячи з отриманих даних, можливе глибинне дослідження потенційних бізнес-партнерів. У статті ми ілюструємо використання Експрес-аналізу через призму типових бізнес-випробувань.

 

Експрес-аналіз автоматично перевіряє дані про компанії за 500+ факторами. Наприклад:

 

  • Чинники, пов'язані з правосуб'єктністю: припинення діяльності, процедура банкрутства, обмеження посадових осіб щодо прийняття рішень;

  • Чинники, пов'язані з українськими чи міжнародними санкціями;

  • Зв'язки з рф, рб;

  • Кваліфікаційні критерії: невеликий термін існування чи розмір статутного капіталу, забагато різних КВЕД;

  • Місцезнаходження на окупованих територіях, житловий фонд чи масова адреса реєстрації;

  • Окрема вкладка "Податкова обачність" з факторами, на які насамперед звертають увагу під час податкових перевірок;

  • У вкладці "Фінансовий моніторинг" акцентовані фактори, що є актуальними для фінансового моніторингу;

  • Виконавчі провадження та/або податковий борг;

  • Інформація про кримінальні справи.


 

Щоб побачити повний список факторів натисніть "Показати важливі фактори"


Експрес-аналіз можна персоналізувати, увімкнувши за замовчуванням ті фактори, які важливі саме для вашого бізнесу.  

 

Ситуації, в яких Експрес-аналіз приходить на допомогу

 

1. Компанія припинила існування

 

Будь-яка актуальна діяльність такого підприємства є фіктивною, а укладені з ним правочини – недійсні.

Партнерство з ним може спричинити негативні фінансові та податкові наслідки, навіть кримінальне переслідування, тож краще утриматися від співпраці.
 

 

2. Компанія має зв’язки з країною-агресором

 

Партнерство з контрагентами, пов’язаними з рф чи рб, може бути розцінено як підтримка військової агресії проти України. Тому після початку військового вторгнення росії в Україну Експрес-аналіз допомагає уникати співпраці з бізнесом, що має ворожий слід.

 

3. Повноваження директора обмежені

 

Обмеження повноважень керівника компанії може бути ознакою компанії-оболонки. Співпраця з таким контрагентом потребує обачності та додаткових перевірок.

 

 

4. Компанія пов'язана з PEP

 

Національним публічним діячем (РЕР) можуть вступати в конфлікти бізнес-інтересів. А після прийняття Верховною Радою Закону про посилення фінансового моніторингу щодо таких осіб (законопроєкт № 9269-д), перевірка цих зв'язків стає необхіднішою. 

 

 

5. Компанія веде діяльність в офшорних зонах

 

Державна служба фінансового моніторингу, банки та інші фінансові установи України здійснюють фінансовий моніторинг операцій із контрагентами з офшорних зон. Співпраця з контрагентами, у складі яких є особи з "офшорного списку", може привертати увагу податкових та правоохоронних органів.

 

6. Керівник чи хтось із ключових осіб компанії зареєстрований на окупованій території

 

Контрагенти суб'єкта, розташованого на тимчасово окупованій території, позбавляються можливостей проведення з ним будь-яких транзакцій. 

Крім цього, у зв'язку з війною між Україною і російською федерацією, наявністю військової агресії на тимчасово окупованих територіях, а також бойкотування ділових зв'язків з партнерами, які знаходяться на цих територіях, партнерство з таким контрагентом може зіпсувати репутацію компанії. 

 

7. У компанії податковий борг

 

Податкові борги – привід перевірити платоспроможність та фінансову стабільність контрагента. Ділові відносини з таким контрагентом можуть виявитися ризикованими за наявності інших факторів, що свідчать про його фінансову нестабільність.

 

🔗Більше: 20 показників, щоб зрозуміти фінансовий стан компанії

 

8. "Офіс" компанії знаходиться в житловому будинку

 

Згідно з Житловим кодексом України, надання приміщень у житлових будинках для потреб промислового характеру забороняється. Місцезнаходження підприємства у житловому приміщенні – це одна з можливих ознак компанії-оболонки, особливо якщо поєднується з іншими критеріями. Наприклад, забагато різнопланових КВЕД, низька фінансова стабільність, масовий засновник. 

 

 

🔗Детально: Покроково: як розпізнати компанію-оболонку

 

9. Компанія згадується в кримінальних провадженнях у сфері господарської діяльності

 

У такому випадку важливо проаналізувати рішення суду в кримінальних провадженнях щодо злочинів. Тут варто звернути увагу на роль компанії у справі та перевірити посадових фізичних осіб. Для цього в системі є посилання на судові справи, які виявила перевірка контрагента.

 

 

10. Ви вивчаєте репутацію контрагента у ЗМІ 

 

Негативна інформація про контрагента у публічних медіа може погано вплинути і на вашу репутацію. В YouControl є дані про згадки в ЗМІ, тому Експрес-аналіз сигналізує про негативні.

 

 

11. Компанія не відповідає вимогам фінмоніторингу

 

Вимоги фінансового моніторингу встановлені Національним банком України і регулярно доповнюються. Компанії та органи, відповідальні за дотримання правил фінмону мають враховувати всі актуальні вимоги. 

Експрес-аналіз має окрему вкладку про фактори фінансового моніторингу.

 

12. До компанії застосовані санкції

 

Санкції, зокрема міжнародні, стосуються всіх, і кожен бізнес-партнер може нести потенційні санкційні ризики. Якщо юридична чи фізична особа потрапить в санкційний список, то обмеження для неї можуть включати різні форми торговельних бар'єрів, митних платежів та обмежень на фінансові операції, а також ембарго. 

 

 

Ці ситуації – лише крапля у морі тих ризиків, з якими можна зіткнутися під час укладання угоди з неперевіреним бізнес-партнером. Це, напевно, найтиповіші кейси з практики українських підприємств. Експрес-аналіз реагує на них моментально, як і на 500+ інших можливих обставин. Не потрапити в такий "кейс" досить просто: достатньо виявляти належну обачність та перевіряти всіх контрагентів інструментами YouControl.

 

Зокрема, Експрес-аналіз доступний усім передплатникам системи з ліцензіями “Стандартна”, “Командна”, “Повний доступ”.

Перевірити контрагента.

 

Поділитися:

Читайте також:

Статті 31 грудня 2021 р.

Україна trend-setter відкритих даних Європи: яка роль бізнесу?

Напередодні новорічних свят Європейський портал відкритих даних опублікував результати щорічного дослідження Open Data Maturity 2021. Цього року Україна піднялася на 11 позицій в рейтингу і закріпилася на 6-му місці серед 34 країн Європи, з почесним статусом trend-setter. Рівень зрілості сфери відкритих даних – 94%. Чи все так чудово в Україні з відкритими даними насправді та як бізнес здатен впливати на розвиток цієї сфери ‒ розповів виданню Мind засновник і СЕО YouControl, Сергій Мільман

Новини 10 грудня 2021 р.

YouControl запустив безоплатний інструмент з перевірки учасників закупівель в один клік

З 1 січня 2022 року вступають в силу зміни до Закону України "Про Публічні закупівлі". До уповноважених з публічних закупівель застосовуватиметься персональна відповідальність: від штрафів до позбавлення волі. Для уникнення таких ситуацій, підвищення ефективності тендерних закупівель та здійснення громадського контролю, фахівці YouControl розробили спеціальний інструмент ‒ "Аналіз тендерів".

Новини 9 грудня 2021 р.

"Аналіз тендерів": ідеальний інструмент перевірки публічних закупівель від YouControl

"Аналіз тендерів" – новий безоплатний інструмент YouControl для перевірки учасників тендерів, виявлення несумлінних компаній та проведення чесних та вигідних закупівель.   Ініціатор публічних закупівель має перевіряти учасників на відповідність до вимог закону.  Для належної перевірки потрібна інформація з відкритих та доступних джерел, отримання якої з розрізнених реєстрів займає багато часу.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’