YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
  • Рішення
  • Продукти
  • Ресурси
  • Компанія
  • Тарифи

Не знаєте з чого почати?

Наш консультант допоможе підібрати правильне рішення відповідно до ваших задач

Замовити дзвінок

Професійний розвиток з YouControl

Експертні дослідження, вебінари на найактуальніші теми, професійні курси з бізнес-розвідки та багато іншого

Читати дослідження YC
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Статті 30 серпня 2023 р.

Бізнес-розвідка з минулого: облиште ці методи, вони не працюють у 2023

Поділитися:
Бізнес-розвідка з минулого: облиште ці методи, вони не працюють у 2023

Професіонали з безпеки та комплаєнсу, юристи та бухгалтери роками набувають неоціненного досвіду, зокрема з перевірки контрагентів. Проте методи ділової розвідки, які не оновлюються разом з вимогами ринку, втрачають ефективність і навіть шкодять замість допомоги. Ця стаття містить перелік застарілих методів, які не варто застосовувати сучасним компаніям. Перевірте, чи не збереглися у вашому робочому інструментарії ці неактуальні “динозаври” і вчасно оновіть навички перевірки даних контрагентів. 

 

Шукаєте інформацію у реєстрах та базах даних вручну?

 

Чому це не продуктивно:

  • довго;

  • незручно через застарілі інтерфейси державних реєстрів;

  • дорого, якщо порахувати сумарну вартість за кожну окрему виписку та оплату робочого часу працівника;

  • ризиковано, тому що можна пропустити важливий факт, не знаючи про необхідність окремо відшукати його в тому чи іншому реєстрі. Наприклад, реєстраційні дані перевірили, а фінансовий стан не проаналізували.

 

Чим замінити: комплексною перевіркою у єдиній системі. Наразі існує велика кількість систем перевірки контрагентів. Є платні та безкоштовні тарифи. 

Один запит за пів хвилини формує структуроване, актуальне досьє з повною інформацією для роботи, аналізу та прийняття об'єктивних рішень.

 

Шукаєте інформацію в мережі замість офіційних джерел і робите висновки на підставі “нагугленого”?

 

Чому це не продуктивно: 

Інтернет – величезне звалище інформації, яке ніхто не модерує загалом, але багато хто редагує у своїх інтересах. Якщо компанія приховує неприємні відомості про себе, вона може самостійно або за запитом видалити їх із публічних джерел, ЗМІ, форумів та інших ресурсів, які видають пошукові системи. Довіряти такому пошуку ризиковано.

 

Чим замінити: офіційними відкритими даними. Вони надходять з офіційних реєстрів і відповідають дійсності. Будь-хто не може видалити інформацію з реєстру. 

В YouControl зберігається історія змін та відомостей про контрагентів, і ви побачите її, навіть якщо дані в реєстрі оновилися або видалені зі ЗМІ.

 

Не знаєте про зв’язок контрагента з країною-агресором?

 

Чому це не продуктивно і небезпечно:

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну свідома чи “випадкова” співпраця з контрагентами РФ та Білорусі ризикована через фінансові, операційні та репутаційні втрати. Заборони та обмеження поширюються на російські, білоруські компанії та тих, хто співпрацює з ними.

 

Понад 20 тисяч українських підприємств мають "ворожий слід". Серед їхніх власників, засновників або кінцевих бенефіціарів є хоча б один громадянин або резидент російської федерації чи республіки білорусь. В Україні і досі відкриваються компанії, в структурі власності яких є особи, пов’язані із росією та білоруссю. Детально про це в дослідженні R&D центру YouControl В Україні продовжують відкриватися компанії зі зв’язками в росії та білорусі

 

Що застосувати: ​​ По-перше, Експрес-аналіз в ​​системі YouControl, який миттєво показує пов’язаність контрагента з росією та країнами-союзницями агресора. По-друге, платформа YC.World виявляє причетність компаній та людей з різних куточків світу до російських та білоруських національних публічних діячів, пов’язаність з підсанкційними особами, воєнними терористами та пропагандистами.

 

Не враховуєте міжнародні санкції та їх поширення?

 

Чому це небезпечно:

Санкції стосуються всіх. Незалежно від сфери діяльності, країни реєстрації і навіть особистої порядності, кожен бізнес-партнер може нести потенційні санкційні ризики навіть опосередковано. Ви не можете бути певні, що жоден з ваших постачальників, підрядників чи інших контрагентів не потрапив у санкційний список. Якщо ваші ділові партнери потраплять під санкції, то своєю чергою можуть наражати на небезпеку вас.

 

Як діяти: наразі важливо бути дуже обачним, щоб не постраждати через неперевірену співпрацю. Перевірка вимагає актуальних даних та інструментів для відстеження і контролю міжнародних санкцій. Максимум таких можливостей надає система YouControl.

 

Детально: Контрагент під санкціями, що це означає

 

Не перевіряєте ризик фактори щодо контрагентів?

 

Чому це не продуктивно і небезпечно:

Воєнний стан в Україні вплинув на вимоги до належної обачності та комплаєнс-перевірок бізнесу. До того ж в кожній сфері є свої “ахіллесові п’яти”, що несуть найбільше потенційних ризиків. 

 

Що застосувати: Експрес-аналіз одразу звертає вашу увагу на ті аспекти діяльності контрагента, що вимагають найбільш ретельної перевірки. На основі 550 факторів ризику інструмент формує скоринговий показник, що відображає рівень ретельності, з якою рекомендується здійснювати перевірку контрагента, зокрема миттєве виявлення зв’язків з росією і білоруссю і зведений аналіз компанії або ФОП.

 

Вірите контрагенту “на слово”?

 

Чому це не ефективно та небезпечно:

І належна перевірка клієнтів, і здоровий глузд підказують враховувати репутацію контрагента. Проте саме негативні відомості найчастіше приховують. Викривальні публікації видаляють з інтернет-видань, і фігурант не зізнається вам, що опинявся в центрі скандалу чи розслідування. 

 

Як діяти: Отже, ваша задача – перевірити наявність згадок контрагента в медіа та ЗМІ.  Це важлива частина ділової розвідки та репутаційного менеджменту. Її виконує інструмент "Репутація в медіа", який “знаходить” медійні розслідування та відображає їх в досьє фізичних і юридичних осіб при перевірці в YouControl. Це найшвидший спосіб дізнатися про журналістські розслідування та згадки про контрагентів в медіа. Використовуйте цю функцію, яка захистить від ризикованих зв’язків навіть якщо фігуранти хотіли б приховати неприємні публікації.

 

Збираєте базу потенційних клієнтів та партнерів вручну, зберігаєте її у документах?

 

Чому це не продуктивно: 

Щоб обробляти та аналізувати масиви даних, вони повинні бути синхронізовані та представлені в єдиному форматі. Це неможливо, якщо інформація зберігається у різних таблицях, текстах, знімках.

 

Чим замінити: системою API YouScore, що інтегрується до СRM та ERP систем.

Актуальні дані про контрагентів надходять безпосередньо до ІТ-системи вашої компанії без помилок, безпосередньо з реєстрів, і ви відразу ж працюєте з ними. Бонус – мобільність команди та менеджменту. Співробітники будуть мати доступ до роботи з даними 24/7 з будь-якої точки світу. А можливості переплутати або втратити дані – не буде.

Хочете дізнатися більше про API YouScore? 

 

Не користуєтеся експертизою спеціалістів зі специфічних задач?

 

Чому це не продуктивно: 

Висока кваліфікація потребує глибокої компетенції. Неможливо якісно виконати вузькоспеціалізовані завдання, якщо немає відповідного досвіду. Хороший юрист не може замінити фінансиста, а фінансист адвоката. 

 

Наприклад, у професійній бізнес-розвідці для всебічної оцінки ризиків враховується багато факторів: фінансова благонадійність компанії, репутація, позиції на ринку та інші особливості. Обов'язково вивчається і контрагент, і  пов'язані з ним юридичні та фізичні особи: учасники, керівники, підписанти, бенефіціари. Грамотно виконати такий аналіз може лише фахівець із релевантними навичками.

 

Чим замінити: певні завдання, які вимагають спеціальної кваліфікації, доцільно доручати професіоналам. Відповідний фахівець може бути в штаті або залучений для виконання конкретного проекту.

 

Також науково-правова експертиза стане вашою зброєю у судових суперечках. Персональні експерт-досьє використовують керівники, фінансові департаменти, служби безпеки щоб унеможливити ризик взаємовідносин з ненадійними контрагентами. Професійним висновкам експертів YouControl довіряють компанії та підприємці з усіх галузей економіки.

 

Ваші працівники витрачають робочий час на рутинні завдання?

 

Чому це не продуктивно: 

Великі обсяги інформації (а вони дедалі тільки зростають) потребують вміння аналізувати, приймати рішення якнайшвидше. Це несе ризики помилок та нехтування важливими деталями. 

 

Чим замінити: цифровими інструментами для автоматизації завдань, що повторюються. Наприклад, використання Експрес-аналізу скорочує час на перевірку компаній та ФОП. Також можна використовувати моніторинг компаній і першими дізнаватися про зміни в їхній діяльності. Автоматизація та цифровізація монотонних процесів підвищує їхню швидкість і точність, виключає ризик помилок, звільняє час і місце для ідей, нових рішень та інших занять.

 


Хочете знати більше про Експрес-аналіз та Моніторинг? 

Поділитися:

Читайте також:

Статті 31 грудня 2021 р.

Україна trend-setter відкритих даних Європи: яка роль бізнесу?

Напередодні новорічних свят Європейський портал відкритих даних опублікував результати щорічного дослідження Open Data Maturity 2021. Цього року Україна піднялася на 11 позицій в рейтингу і закріпилася на 6-му місці серед 34 країн Європи, з почесним статусом trend-setter. Рівень зрілості сфери відкритих даних – 94%. Чи все так чудово в Україні з відкритими даними насправді та як бізнес здатен впливати на розвиток цієї сфери ‒ розповів виданню Мind засновник і СЕО YouControl, Сергій Мільман

Новини 10 грудня 2021 р.

YouControl запустив безоплатний інструмент з перевірки учасників закупівель в один клік

З 1 січня 2022 року вступають в силу зміни до Закону України "Про Публічні закупівлі". До уповноважених з публічних закупівель застосовуватиметься персональна відповідальність: від штрафів до позбавлення волі. Для уникнення таких ситуацій, підвищення ефективності тендерних закупівель та здійснення громадського контролю, фахівці YouControl розробили спеціальний інструмент ‒ "Аналіз тендерів".

Новини 9 грудня 2021 р.

"Аналіз тендерів": ідеальний інструмент перевірки публічних закупівель від YouControl

"Аналіз тендерів" – новий безоплатний інструмент YouControl для перевірки учасників тендерів, виявлення несумлінних компаній та проведення чесних та вигідних закупівель.   Ініціатор публічних закупівель має перевіряти учасників на відповідність до вимог закону.  Для належної перевірки потрібна інформація з відкритих та доступних джерел, отримання якої з розрізнених реєстрів займає багато часу.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’