Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Статті

АТБ обирає партнерів з YouControl. Як саме?

7 липня 2020 р.

АТБ обирає партнерів з YouControl. Як саме?

Фахівці служби безпеки найбільшої торговельної мережі України поділилися своїм методом перевірки контрагентів в YouControl.

Один з найбільших користувачів нашої інформаційно-аналітичної системи – торговельна мережа АТБ. Мережа налічує понад 1100 магазинів у 290 населених пунктах України, близько 60 тис. робочих місць, 1600 контрагентів та річний товарообіг 126 млрд. грн. За допомогою інструментів YouControl АТБ:

•  здійснює моніторинг контрагентів та фізичних осіб;

•  аналізує зв'язки між компаніями та їх засновниками;

•  аналізує ризик-фактори за допомогою досьє компанії.

«Зокрема, це перевірка фінансової звітності підприємства, наявність даних в реєстрі судових рішень, уточнення реєстраційних даних, а також пошук пов’язаних осіб. Ще ми перевіряємо, що знаходиться у власності підприємства, а також дані ЗЕД», – розповів PR-директор мережі супермаркетів АТБ Сергій Демченко. Таким чином мережа перевіряє учасників тендерів та інших потенційних контрагентів. Крім того, компанія займається перевіркою фізичних осіб. А інформацію, що надходить шляхом моніторингу контрагентів, щоденно аналізують.

Кейс з уникнення ризику від служби безпеки АТБ

Нещодавно рітейлер відмовився від договору з компанією через виявлені фактори. Перевірка в YouControl вказала на невідповідності між видом діяльності компанії та видом надаваних послуг і товарів. А конкретно, виявили такі ризик-фактори:

•  невідповідність заявленої інформації щодо участі в державних тендерах;

•  проблеми у фінансовій звітності;

•  відсутність персоналу при заявленому статусі компанії;

•  за адресою реєстрації компанії знаходиться ще понад 20 зареєстрованих підприємств;

•  на директора оформлені ще 5 підприємств.

“Побоювання підтвердилися, так як через деякий час в реєстрі судових рішень було опубліковано рішення суду в рамках кримінальної справи проти посадових осіб цього підприємства за фактом фіктивного підприємництва”, – повідомила прес-служба компанії.

Які інструменти YouControl особливо корисні під час карантину 

YouControl протягом шести років надає компаніям інструменти для перевірки контрагентів. Однак під час карантину функціонал значно розширився. Зокрема – додали перевірку іноземних контрагентів, моніторинг персоналу тощо. 

Працюючи над оновленнями системи, аналітики YouControl врахували найбільш актуальні для бізнесу питання:

•  швидке прийняття рішення про закупівлі;

•  ризики неповернення боргу або коштів за товар, який було надано у кредит;

•  організація роботи відділу закупівель і служби безпеки;

•  управління колективом віддалено;

•  перевірка іноземних постачальників.

Саме ці задачі лягли в основу “карантинних” функцій в системі перевірки контрагентів. Ми докладно розповіли про них у статті “YouControl карантинний: звіт про нові інструменти”, тому зараз просто нагадаємо, яку саме користь ви можете отримати, перевіряючи партнерів навіть віддалено.

  1. Кредитний ліміт – алгоритм розраховує, який обсяг коштів можна надати в кредит. Зокрема, чи зможе компанія розплатитися за плановані відвантаження товару.

  2. Пошук в іноземних реєстрах дозволяє перевірити інформацію про компанії в 19 країнах ЄС, а також у Великобританії та РФ.

  3. Інструмент “Групи“ – щоб ділитися з колегами “чорними” списками контрагентів або надійними контактами, передавати дані швидко та сек’юрно. 

  4. Моніторинг фізосіб слідкує за змінами в діяльності та житті людини в умовах віддаленої роботи. Наприклад, про наявність або появу боргів, штрафів, судових рішень та інших фактів, які можуть вплинути на роботу співробітника та компанії-роботодавця.

  5. 4D-скоринг компанії – швидке, але інформативне фінансове сканування з точки зору експрес, фінансового, ринкового аналізу.

Перевірка потенційних партнерів за допомогою цих інструментів допомагає не лише рітейлерам, але й компаніям будь-якої сфери та розміру уникати фінансових втрат і працювати безпечно.

Перевірити компанію

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’