Повідомити про помилку або ідею
YouControl
logo youcontrol
УКР
youcontrol youcontrol
0 800 309 077
Дзвінок безкоштовний
УКР

Зареєструйтесь і перевірте 10 компаній безкоштовно, або отримайте консультацію по номеру 0 800 309 077.

Підтримай ЗСУ!

Збираємо кошти на викуп та адресну доставку

10 квадрокоптерів Autel Dual 640T
30 бронежилетів

Підтримати
Статті 8 квітня 2022 р.

9 ознак ухилення від санкцій за Мінфіном США

Поділитися:
9 ознак ухилення від санкцій за Мінфіном США

Бюро Мінфіну США (FinCEN) радить фінустановам посилити пильність через спроби обходу санкцій росією. Бюро опублікувало список ознак для виявлення таких компаній, а також тих, які можуть бути замішані у фінансуванні тероризму і фінансових схемах. Цей список можна використовувати для визначення підозрілих контрагентів.

 

Контекст:

Через вторгнення російської федерації в Україну США та країни ЄС ввели безпрецедентні санкції проти фізичних осіб та компаній рф, рб. Основним видом обмежувального заходу за всіма проаналізованими списками санкцій є блокування активів. 

Усі обмежувальні заходи діють безстроково і торкнулися понад 1000 фізичних та понад 300 юридичних осіб. Список поповнюється щодня. І, звичайно, деякі з них намагаються ухилитися від санкцій та оминути закон. Для виявлення таких випадків розроблено перелік ознак ухилення від санкцій – так званих "червоних прапорців". Їх слід розглядати як вагоме доповнення до базових факторів ризику.

 

Індикатори тривоги згідно FinCEN

 

1. Використання підставних компаній для приховування права власності, джерел коштів або залучених юрисдикцій, на які поширюються санкції.

 

2. Використання підставних компаній для проведення міжнародних електронних переказів. Часто за участю фінансових установ у юрисдикціях, відмінних від реєстрації компанії.

 

3. Використання третіх осіб для приховування тих, хто підпадає під санкції та РЕР. Наприклад, під час реалізації угод з купівлі або продажу нерухомості. 

 

4. Рахунки переносяться з юрисдикцій чи фінансових установ без чіткого економічного чи ділового обґрунтування.

 

5. Помітне зростання кількості нових компаній у юрисдикціях, раніше пов'язаних з російськими фінансовими потоками.

 

6. Нещодавно створені рахунки, через які намагаються відправити або отримати кошти від підсанкційної компанії, або виключеної із Товариства всесвітніх міжбанківських фінансових телекомунікацій (SWIFT).

 

7. Нестандартні операції з іноземною валютою, у яких можуть опосередковано брати участь російські фінансові установи під санкціями, включно з операціями, що не відповідають діяльності за попередні 12 місяців. Наприклад, центробанк рф може спробувати використати компанії-імпортери-експортери для проведення валютних операцій від свого імені та приховати свою участь.

 

8. Транзакції клієнта ініціюються або надсилаються на підозрілі типи адрес інтернет-протоколу (IP): ненадійні джерела, локації у росії, білорусі, юрисдикціях, на які поширюються санкції; або IP-адреси, раніше зазначені як підозрілі.

 

9. Клієнту надходять транзакції, що ідентифіковані як пов'язані з програмами-вимагачами. Програми-вимагачі – це шкідливе програмне забезпечення, яке зловмисники можуть використовувати для блокування пристрою або шифрування його вмісту.

 

Зі свого боку YouControl сформулював найповніший список чинних українських компаній, які мають "російський слід". Тепер відстежити зв'язок українського бізнесу із окупантами дуже просто. Варто відкрити досьє юридичної особи, і Експрес-Аналіз автоматично підсвітить ці дані як ризиковий фактор. За приблизною оцінкою, близько 1400 українських компаній пов'язані з росією.

 


Знайти "російський слід"

Безкоштовний тариф "Open Data"

Зареєструватися в системі
Поділитися:

Читайте також:

Статті 31 грудня 2021 р.

Україна trend-setter відкритих даних Європи: яка роль бізнесу?

Напередодні новорічних свят Open Data Maturity 2021. Цього року Україна піднялася на 11 позицій в рейтингу і закріпилася на 6-му місці серед 34 країн Європи, з почесним статусом Мind засновник і СЕО YouControl, Сергій Мільман.     Темпи відкриття наборів даних в Україні не дозволяють сказати, що ми топчимося на місці, але й для ракетного старту цього відверто кажучи недостатньо.

Новини 10 грудня 2021 р.

YouControl запустив безоплатний інструмент з перевірки учасників закупівель в один клік

З 1 січня 2022 року вступають в силу зміни до Закону України "Про Публічні закупівлі". До уповноважених з публічних закупівель застосовуватиметься персональна відповідальність: від штрафів до позбавлення волі. Для уникнення таких ситуацій, підвищення ефективності тендерних закупівель та здійснення громадського контролю, фахівці YouControl розробили спеціальний інструмент ‒ "Аналіз тендерів".

Новини 9 грудня 2021 р.

"Аналіз тендерів": ідеальний інструмент перевірки публічних закупівель від YouControl

"Аналіз тендерів" – новий безоплатний інструмент YouControl для перевірки учасників тендерів, виявлення несумлінних компаній та проведення чесних та вигідних закупівель.   Ініціатор публічних закупівель має перевіряти учасників на відповідність до вимог закону.  Для належної перевірки потрібна інформація з відкритих та доступних джерел, отримання якої з розрізнених реєстрів займає багато часу.

Додайте застосунок «Youcontrol» на головний екран
Натисніть load -> ‘Додати на початковий екран’