Законний бізнес - це бізнес, який платить податки. Ця вкладка містить усі важливі відомості про контрагента як про платника податків. Тут ти можеш перевірити актуальні дані з публічних реєстрів, дізнатися про наявність податкового боргу та переглянути аналітику щодо виникнення та погашення заборгованості за останні 12 місяців.
Щоб ознайомитись із вмістом вкладки “Податкова” натисни на її назву у вертикальному меню досьє.
На екрані відкриється сторінка з назвою “Податкова та інші державні органи”, яка умовно поділена на дві частини:
1. Реєстр “Великих платників податків”.
У першому полі сторінки міститься інформація про наявність записів про контрагента в реєстрі “Великих платників податків”*.
Якщо дані про особу, яку ти перевіряєш, внесено до Реєстру, система покаже тобі повідомлення “Інформація про особу наявна в базі”.
Якщо дані про особу не знайдено, ти побачиш повідомлення з відповідним текстом: “Інформація про особу відсутня в базі”.
2. Дізнайся більше про свого бізнес-партнера.
Наступні два поля відображають інформацію з електронного сервісу “Дізнайся більше про свого бізнес-партнера”, який розміщено на офіційному сайті Державної фіскальної служби України (далі ДФС). Шукай тут інформацію про наявність податкового боргу та перевір, чи перебуває контрагент на обліку в органах доходів та зборів.
3. Сума та історія податкового боргу.
Сума та історія податкового боргу доступна в системі у випадку, якщо платник податку має заборгованість перед бюджетом і дані про нього були внесені до списку суб’єктів господарювання, які мають податковий борг та оприлюднені на сайті ДФС (розділ “Інформація про суб’єктів господарювання, які мають податковий борг”).
На основі отриманої інформації про суб’єктів господарювання, які мають податковий борг, система будує діаграму, на якій показує тобі історію податкового боргу контрагента за останні 12 місяців.
Щоб побачити суму заборгованості за певний місяць наведи курсор на відповідний стовпчик у діаграмі.
4. “Реєстр платників акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового”.
Якщо дані про контрагента, якого ти перевіряєш, внесені в “Реєстр платників акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового”, у системі тобі буде доступна така інформація:
У випадку відсутності записів про особу в Реєстрі ти побачиш повідомлення “Інформація про особу відсутня в базі”.
Відповідно до підпункту 22 підрозділу 5 розділу XX Податкового кодексу суб’єкти господарювання, які відповідають визначенню платників акцизного податку (пп. 212.1.15 п. 212.1.ст. 212 Кодексу) з 01.07.2019, мали до цієї дати зареєструватися платниками акцизного податку та/або зареєструвати всі свої акцизні склади.
Реєстр оприлюднений на офіційному сайті Державної фіскальної служби України.
Станом на 18.07.2019 у реєстрі зареєстровано 2929 платників.
5. “Реєстр неприбуткових установ та організацій”.
Завдяки відомостям, отриманим з “Реєстру неприбуткових установ та організацій”, ти можеш переглянути інформацію про суб’єктів господарювання зі статусом неприбутковості*. З них дізнаєшся про таке:
Тобто, цю діяльність спрямовано на надання благодійної допомоги, просвітницьких, культурних, наукових, освітніх та інших подібних послуг для суспільних потреб, створення системи соціального самозабезпечення громадян і на інші цілі, передбачені статутними документами, укладеними на підставі норм відповідних законів про неприбуткові організації.
6. Реєстр платників ПДВ.
Поле з даними з Реєстру платників ПДВ містить таку інформацію:
Тут же за необхідності дивись відомості щодо анулювання реєстрації платника ПДВ, якщо такі дані були внесені до Реєстру:
7. “Реєстр платників єдиного податку”.
Про юридичних осіб та ФОП, які є платниками єдиного податку, у системі ти можеш дізнатися таку інформацію:
8. Відомості про платників єдиного соціального внеску ( в системі — єдиний внесок).
Відомості платників єдиного внеску отримані нами з “Реєстру страхувальників Державної фіскальної служби” і містять наступні дані:
9. Записи про взяття та зняття з обліку в податкових органах.
У кінці сторінки дивись записи про взяття та зняття з обліку в податкових органах. Доступні такі дані:
- Електронний сервіс ДФС “Дізнайся більше про свого бізнес-партнера” — щоденно (крім вихідних та святкових днів);- Інформація про суб’єктів господарювання, які мають податковий борг — один раз на місяць;- Реєстр “Великих платників податків” — один раз на рік (протягом трьох робочих днів із моменту внесення змін);- Реєстр платників акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового — щоденно;- Реєстр неприбуткових установ та організацій — щоденно; - Реєстр платників ПДВ — щоденно;- Реєстр платників єдиного податку — щоденно (протягом трьох робочих днів із моменту внесення таких змін);- Реєстр страхувальників (платників єдиного внеску) — щоденно. |